آمریکا در تدارک بزرگترین رزمایش در اروپا از زمان جنگ سرد

به گزارش مجله تار و سه تار، ارتش آمریکا در نظر دارد سال آینده میلادی بزرگترین مانور خود در اراضی اروپا را از زمان جنگ سرد برگزار کند و حدود 20 هزار نیروی آمریکایی به اروپا اعزام خواهند شد.

آمریکا در تدارک بزرگترین رزمایش در اروپا از زمان جنگ سرد

برای سفر به تور اروپا با بهترین کارشناسان مشورت کرده و بهترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

به گزارش خبرنگاران، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، هفته گذشته دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا هشدار داد واشنگتن تحریم های تجاری علیه متحدان اروپایی خودش وضع می نماید و این در صورتی است که آن ها در تعهدات هزینه های دفاعی خودشان برای ناتو غفلت نمایند.

بار سگوین، معاون ستاد عملیات استراتژیک و ستاد عالی اتحاد قدرت های اروپا امروز (چهارشنبه) اظهار داشت، ارتش آمریکا در نظر دارد سال آینده میلادی بزرگترین مانور خود در اراضی اروپایی را از زمان جنگ سرد برگزار کند.

سگوین گفت، در جریان این مانورها که برای آوریل و مه برنامه ریزی شده است، حدود 20 هزار نیروی آمریکایی به اروپا اعزام خواهند شد و ما این توانایی را برای تقویت سریع، از منظر ترانس آتلانتیک به مدت 25 سال نشان نداده ایم. او تاکید نمود، برگزاری چنین مانورهایی واقعا نشان دهنده اتحاد دو سوی آتلانتیک و تعهد آمریکا به ناتو است.

به گفته سگوین، بخشی از این مانورهای نظامی این خواهد بود که ارتش آمریکا توانایی خود را برای انتقال سربازان خود به بلژیک و هلند و همچنین به جبهه شرقی ناتو به وسیله آلمان و لهستان ارزیابی می نماید.

او این مانورها را به مانورهای بازگشت نیروها به آلمان موسوم به REFORGER که در دهه 1980 برگزار گردید، تشبیه کرد. قرار است در مجموع 37 هزار سرباز در رزمایش های آینده شرکت نمایند که طی آن سربازان آمریکایی قبل از بازگشت به خانه، به نیروهای آمریکایی مستقر در سراسر اروپا و نظامیانی از 18 کشور متحد ناتو بپیوندند.

این مقام نظامی ارشد تاکید نمود: ما در حال رسیدن به دوران رقابت استراتژیک در زمان صلح هستیم. این ائتلاف مجدداً جهت یابی نموده است. این در حالیست که ناتو طرح هایی برای افزایش حضورش در لهستان و کشورهای بالتیک شامل استونی، لتونی و لیتوانی برای محدود کردن آنچه تهدید روسیه خوانده می گردد، دارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 26 دی 1398 بروزرسانی: 11 مهر 1399 گردآورنده: tar-3tar.ir شناسه مطلب: 532

به "آمریکا در تدارک بزرگترین رزمایش در اروپا از زمان جنگ سرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا در تدارک بزرگترین رزمایش در اروپا از زمان جنگ سرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید