تورهای چین: آمریکا هم موشک فراصوت آزمایش کرد؛ پنتاگون در پی نباختن رقابت موشکی به چین

به گزارش مجله تار و سه تار، در پی انتشار خبر آزمایش موشک فراصوت چین، پنتاگون نیز از کوشش موفقیت آمیز ارتش آمریکا در چندین مورد تسلیحاتی مافوق صوت خبر داده است.

تورهای چین: آمریکا هم موشک فراصوت آزمایش کرد؛ پنتاگون در پی نباختن رقابت موشکی به چین

با ما همراه باشید و با تورهای چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از رویترز، وزارت دفاع آمریکا پس از انتشار خبری مبنی بر ازمایش یک موشک مافوق صوت به وسیله چین اظهار داشت که hزمایشاتی در همین زمینه انجام داده است. به نظر می رسد انتشار چنین خبری در راستای حفظ مزیت رقابتی در برابر چین در زمینه تحقیق و توسعه و ساخت تسلیحات اینچنینی انجام شده باشد.

تسلیحات مافوق صوت با سرعت 5 برابر بیشتر از صوت قادر به تغییر جهت خود هستند و این موضوع به معنی سخت شدن شناسایی ، ردیابی و انهدام آنها به وسیله دشمن است.

پنتاگون اعلام نموده که ارتش این کشور در کنار نیروی دریایی آمریکا اواخر هفته گذشته نمونه اولیه تسلیحات مافوق صوت خود را ازمایش نموده و از پایگاه ناسا در ویرجینیا این موشکها را شلیک نموده است.

وزارت دفاع آمریکا با موفقیت آمیز خواندن این آزمایشات معتقد است که چنین اقداماتی بیانگر توانمندی نمونه های اولیه سیستم مافوق صوت در یک محیط واقعی عملیاتی است. درعین حال گزارشاتی مبنی بر شکست یک ازمایش مشابه در آلاسکا منتشر شده که نشان میدهد هنوز جهت طولانی برای موفقیت چنین پروژه هایی باید متصور بود.

آمریکا بعلاوه گویا در پی بهره برداری از موشکهای مافوق صوت خود در 10 سال آینده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: tar-3tar.ir شناسه مطلب: 1799

به "تورهای چین: آمریکا هم موشک فراصوت آزمایش کرد؛ پنتاگون در پی نباختن رقابت موشکی به چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تورهای چین: آمریکا هم موشک فراصوت آزمایش کرد؛ پنتاگون در پی نباختن رقابت موشکی به چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید