از توافق با ایران استقبال می کنم

به گزارش مجله تار و سه تار، مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی در سخنان آغازینش در جلسه شورای حکام از همکاری اخیر میان آژانس و ایران استقبال کرد.

از توافق با ایران استقبال می کنم

به گزارش خبرنگاران از ایسنا، رافائل گروسی، مدیر کل آژانس امروز در سخنرانی اولیه اش در جلسه شورای حکام درباره فعالیت در زمینه برنامه هسته ای ایران گفت: گزارش من در زمینه راستی آزمایی و بازرسی در ایران تحت قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل، فعالیت های ما در چند ماه اخیر در زمینه راستی آزمایی و بازرسی اجرای تعهدات هسته ای ایران طبق برجام (توافق هسته ای) را شامل می گردد.

وی ادامه داد: آژانس به راستی آزمایی شکافت ناپذیری مواد هسته ای اعلام شده توسط ایران طبق معاهده پادمانی ادامه می دهد. ارزیابی ها درباره عدم وجود مواد هسته ای و فعالیت های اعلام نشده برای ایران ادامه دارند.

مدیرکل آژانس خطاب به رئیس جلسه گفت: شما همچنین گزارش من درباره معاهده پادمانی ان. پی. تی با ایران را دریافت نموده اید که در کوشش است درباره سوال های مرتبط با درستی و کامل بودن اظهارات ایران تحت معاهده پادمانی و پروتکل الحاقی شفاف سازی کند.

او ادامه داد: من ماه گذشته با حسن روحانی، رئیس جمهور ایران و دیگر مقامات ارشد مذاکراتی در راستای ایجاد پیشرفتی واقعی در رسیدگی به سوال های باقی مانده آژانس و به ویژه در حل کردن مسئله دسترسی به دو محل در ایران داشتم.

گروسی در این راستا بیان نمود: ما به توافقی بر سر حل کردن مسائل اجرایی پادمانی که از سوی آژانس مطرح شده بود رسیدیم. آژانس سپس در یکی از دو محل معین شده از سوی ما تحت پروتکل الحاقی به دسترسی تکمیلی دست یافت. بازرسان ما از محیط نمونه برداری نموده اند که مورد آنالیز قرار خواهد گرفت. دسترسی تکمیلی به محل دوم بعدا در طی ماه جاری انجام خواهد شد.

وی همچنین با اشاره به بیانیه مشترک ایران و آژانس گفت: من از توافق میان آژانس و ایران که امیدوارم موجب تحکیم همکاری و افزایش اعتماد دو طرفه گردد، استقبال می کنم.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 7 آبان 1399 بروزرسانی: 7 آبان 1399 گردآورنده: tar-3tar.ir شناسه مطلب: 1148

به "از توافق با ایران استقبال می کنم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از توافق با ایران استقبال می کنم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید