انتقاد فرستاده سازمان ملل در امور لیبی از ناکارآمدی شورای امنیت

به گزارش مجله تار و سه تار، فرستاده سازمان ملل در امور لیبی از ناکارآمدی شورای امنیت و عدم توانایی آن برای اتخاذ تصمیم درباره لیبی انتقاد کرد.

انتقاد فرستاده سازمان ملل در امور لیبی از ناکارآمدی شورای امنیت

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، غسان سلامه فرستاده سازمان ملل در امور لیبی با انتقاد از ناکارآمدی شورای امنیت و عدم توانایی آن برای اتخاذ تصمیم درباره لیبی، از کشورهای بزرگ خواست تا درباره پرونده لیبی به توافق برسند.

سلامه در مصاحبه با رادیو الجزائر، در عین حال به قدرت های بزرگ توصیه کرد که به جای لیبیایی ها تصمیم نگیرند.

او از ایفای نقش الجزائر در حل وفصل پرونده لیبی و چالش های امنیتی که الجزائر در مرز لیبی با آن روبرو است و هزینه سنگین امنیتی و مالی برای آن پرداخت می کند، قدردانی کرد.

فرستاده سازمان ملل در امور لیبی همچنین شورای امنیت را ناکارآمد توصیف کرد و به ناتوانی آن برای تصمیم گیری درباره پرونده های زیادی از جمله پرونده لیبی که پس از 14 دور نشست همچنان لاینحل باقی مانده است، اشاره کرد.

وی اعضای شورای امنیت را به توافق درباره پرونده لیبی فراخواند و در عین حال از آن ها خواست که به جای لیبیایی ها تصمیم نگیرند.

لیبی از هفت ماه پیش به صحنه درگیری بین نیروهای شرق لیبی تحت امر خلیفه حفتر و نیروهای دولت وفاق ملی(غرب لیبی) در طرابلس پایتخت این شهر تبدیل شده است.

نیروهای حفتر از حمایت های تسلیحاتی و مالی چند کشور از جمله امارات و مصر برخوردار هستند و گفته می شود نیروهای دولت وفاق ملی نیز از حمایت قطر و ترکیه برخوردارند.

طبق گزارش سازمان ملل تا کنون حدود 1093 نفر کشته و 5762 نفر از جمله غیرنظامیان زخمی و 120 هزار نفر نیز از خانه و کاشانه خود آواره شده اند.

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 16 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tar-3tar.ir شناسه مطلب: 514

به "انتقاد فرستاده سازمان ملل در امور لیبی از ناکارآمدی شورای امنیت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقاد فرستاده سازمان ملل در امور لیبی از ناکارآمدی شورای امنیت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید