برکناری معاون کتابخانه ملی

به گزارش مجله تار و سه تار، غلامرضا امیرخانی - معاون سازمان اسناد و کتابخانه ملی - از سمتش برکنار شد.

برکناری معاون کتابخانه ملی

امیرخانی با تأیید این خبر به مجله تار و سه تار گفت: من نزدیک به پنج سال است (از سال 92) در این سمت هستم؛ یعنی اسفند سال جاری می گردد پنج سال. اما سابقه حضورم در کتابخانه ملی حدود 25 سال است.

او سپس درباره علت برکناری اش اظهار کرد: اطلاع دقیقی ندارم علت خاصش چه بوده است و برایم ابهام دارد. شرح خاص و شفافی در این زمینه ندارم. اما به هر حال اختلاف سلیقه مدیریتی و جابه جایی کاملا طبیعی است. هر مسئول و رئیس دستگاهی حق دارد بتواند با آزادی عمل کار کند. من هم اعتراضی ندارم. اما این که دلیلش چه بوده شاید اختلاف سلیقه و مدیریتی بوده است. خودم هم خبر دقیقی ندارم.

امیرخانی در ادامه اعلام کرد: الان به من حکم جدید مشاور رئیس سازمان را داده اند، البته روی کاغذ چنین چیزی نوشته شده؛ در عمل نمی دانم. فعلا جانشیتی برای معاونت تعیین نشده است یا حداقل من اطلاعی ندارم.

او درباره وضعیت کتابخانه ملی نیز گفت: خوشبختانه چون نهاد کتابخانه ملی نهاد سیاسی نیست و فرهنگی است نسبت به خیلی از پست ها و مکان های سیاسی کمتر دستخوش تغییر و نوسان شده است. اما به هر حال در دوره های مختلف پیرو شرایط سیاسی، تغییرات در سازمان وجود داشته است. در هر حال معتقدم در سال های اخیر بخصوص در دوره دولت تدبیر و امید کتابخانه کمی شأنیت خود را پیدا نموده است. معتقدم با آمدن دکتر روحانی در سال 92 اتفاقات خوبی در عرصه فرهنگ و به ویژه کتابخانه ملی افتاد و این مکان صندلی تثبیت شده ای در میان فرهیختگان و کشورهای خارجی پیدا کرد. امیدوارم این روند کماکان ادامه داشته باشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 6 خرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tar-3tar.ir شناسه مطلب: 86

به "برکناری معاون کتابخانه ملی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برکناری معاون کتابخانه ملی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید