بوریس جانسون: تعویق مجدد تاریخ برگزیت به مفهوم شکست است

به گزارش مجله تار و سه تار، مطرح ترین نامزد عهده داری نخست وزیری انگلیس با تاکید بر اینکه تصمیم دارد توافق برگزیت را مجددا با بروکسل مورد مذاکره قرار دهد در عین حال تعویق مجدد تاریخ برگزیت را به مفهوم شکست دانسته و بر لزوم پایبندی به آن تاکید نمود.

بوریس جانسون: تعویق مجدد تاریخ برگزیت به مفهوم شکست است

به گزارش گروه بین الملل مجله تار و سه تار به نقل از روزنامه تاگس شاو آلمان، بوریس جانسون، وزیر امور خارجه سابق انگلیس و یکی از نامزدهای مطرح برای عهده داری ریاست حزب محافظه کار و نخست وزیری انگلیس در شروع مبارزات انتخاباتی خود در سخنانی تاکید نمود که می خواهد توافق برگزیت اجرا شده با بروکسل را مجددا به مذاکره بگذارد. به زعم وی یک توافق بهتر امکان پذیر است.

بوریس جانسون هم زمان اینکه یک برگزیت بدون توافق را رد کنیم غیر مسئولانه خواند. وی تاکید نمود که انگلیس باید خود را برای چنین سناریویی آماده کند تا فشارها بر شریک مذاکرات خود در بروکسل را افزایش دهد. به گفته وی این بسیار مهم است که در این راستا متعهد و قاطع باشیم.

جانسون بخصوص بر این مسئله تاکید نمود که هیچ گونه تاخیری دیگر نباید در برگزیت وجود داشته باشد. وی در این باره گفت که بعد از گذشت سه سال و دو بار تعویق تاریخ برگزیت ما باید در 31 اکتبر اتحادیه اروپا را ترک کنیم. تعویق مجدد تاریخ برگزیت به مفهوم یک شکست است.

اتحادیه اروپا چندین بار این مسئله را آشکار نموده است که هیچ گونه مذاکرات مجددی را درباره توافق برگزیت نمی پذیرد. بخصوص بروکسل بر این مسئله تاکید دارد که انگلیس در صورت خروج بدون توافق از اتحادیه اروپا باید به تعهدات اقتصادی خود در قبال این اتحادیه پایبند باشد.

جانسون همچنین در سخنرانی خود گفت که در انگلیس یک وضعیت ناامیدی و دلسردی نسبت به توانایی عرصه سیاسی در یافتن راه حلی برای مسائل حکمفرما است. هر چقدر این دوران مدت طولانی تری به درازا بکشد خطر سرایت این وضع و یک فقدان اعتماد بالاتر می رود. مردم این کشور مستحق دریافت چیزهایی بهتر از رهبرانشان هستند. حالا زمان آن رسیده که این کشور و جامعه را با هم متحد کنیم.

از میان 10 نامزد نخست وزیری انگلیس بوریس جانسون بهترین شانس برای عهده داری این سمت را دارد. تا اواخر جولای باید رئیس جدید حزب محافظه کار و نخست وزیر جدید این کشور مشخص گردد.

ترزا می، نخست وزیر انگلیس روز آدینه هفتم ژوئن (برابر با 17 خرداد) رسماً از سمت خود کناره گیری نموده و ریاست حزب محافظه کار را واگذار کرد.

می همچنان نخست وزیر انگلیس باقی خواهد ماند تا جانشین وی در یک روند دومرحله ای انتخاب گردد.

پیش نویس توافقنامه پیشنهادی ترزا می برای خروج از اتحادیه اروپا در چندین رأی گیری مجلس عوام بریتانیا رأی کافی را نیاورد و او هم از درون حزب و همچنین از سوی احزاب مخالف به شدت در معرض انتقاد قرار داشت. وی بالاخره نتوانست زیر این فشارها تاب بیاورد و استعفای خود را بیان کرد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 12 مرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tar-3tar.ir شناسه مطلب: 178

به "بوریس جانسون: تعویق مجدد تاریخ برگزیت به مفهوم شکست است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بوریس جانسون: تعویق مجدد تاریخ برگزیت به مفهوم شکست است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید