ترامپ می خواهد وزیر بهداشت آمریکا را قربانی کند

به گزارش مجله تار و سه تار، وال استریت ژورنال می گوید دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا به دنبال برکناری آلکس ایزار وزیر بهداشت و خدمات انسانی این کشور به اتهام سوء مدیریت در مراحل آغازین بحران کرونا است.

ترامپ می خواهد وزیر بهداشت آمریکا را قربانی کند

البته سخنگوی کاخ سفید این خبر را تکذیب کرده و می گوید وزارت بهداشت تحت رهبری ایزار، همچنان به دنبال اجرای اولویت های ترامپ است و این گونه اظهارات غیرمسئولانه، دولت را از پاسخگویی صحیح به بحران کرونا بازمی دارد.

این در حالی است که وال استریت ژورنال به نقل از 6 منبع آگاه می گوید نارضایتی از عملکرد ایزار رو به گسترش است حال آنکه کاخ سفید در میانه بحرانی که جان بیش از 53 هزار آمریکایی را گرفته، تمایلی به تغییر کابینه دولت ندارد.

این در حالی است که پالیتیکو نه تنها احتمال برکناری ایزار را منتفی نمی داند، بلکه لیستی از جانشینان احتمالی را نیز تهیه کرده است.

به گزارش مجله تار و سه تار، چنانچه این شایعات صحت داشته باشد، شاید بتوان گفت رئیس جمهوری آمریکا با قربانی کردن ایزار به دنبال خلاصی از اتهام بی مسئولیتی و عدم پاسخگویی مناسب به بحران کرونا است.

این در حالی است که برکناری چهره های سیاسی مطرح در دولت ترامپ به امری عادی تبدیل شده و در گذشته بارها شاهد حذف مشاوران امنیت ملی، دفاع و خارجه به دلایل کما بیش مشابه بوده ایم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 30 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tar-3tar.ir شناسه مطلب: 893

به "ترامپ می خواهد وزیر بهداشت آمریکا را قربانی کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ می خواهد وزیر بهداشت آمریکا را قربانی کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید