تقلب 200 هزار نفری در بیمه کارگران ساختمانی

به گزارش مجله تار و سه تار، خبرنگاران: تامین اجتماعی از قطع بیمه 200 هزار نفر از افرادی که به عنوان کارگر ساختمانی خود را معرفی نموده بودند اطلاع داد.

تقلب 200 هزار نفری در بیمه کارگران ساختمانی

به گزارش خبرنگاران مدیر کل دفتر نام نویسی و حساب های انفرادی سازمان تأمین اجتماعی با بیان اینکه به منظور جلوگیری از این تخلفات در بیمه کارگران ساختمانی پالایشی را شروع کردیم، گفت: در پالایش انجام شده، 200 هزار نفر از افرادی که به عنوان کارگر ساختمانی خود را معرفی نموده بودند، بیمه شان را قطع کردیم. عده ای معمار، نقشه بردار و... بودند که خود را کارگر ساختمانی معرفی نموده و تحت پوشش بیمه ای که مخصوص کارگران ساختمانی است قرار گرفته بودند.

محمدی توضیح داد: ما با تمامی دستگاه هایی که می توانند در شناسایی کارگران ساختمانی واقعی به ما یاری نمایند، همکاری داریم. وزارت کشور سازمان نظام مهندسی در شناسایی افرادی که کارگر ساختمانی نیستند می توانند به ما اطلاعات درستی دهند. همچنین سازمان نظام مهندسی مرجع خوبی برای شناسایی بخش عمده ای از این گروه افراد است.

وی گفت: اطلاعاتی که در سامانه خود داریم را با اطلاعات وزارت کشور، سازمان نظام مهندسی و تمامی دستگاه هایی که می توانند در این زمینه به ما یاری نمایند، تطبیق می دهیم. همچنین با سامانه سازمان هدفمندی یارانه ها نیز می توانیم برای دریافت اطلاعات افرادی که به عنوان کارگر ساختمانی خود را معرفی کردند، استفاده کنیم.

مدیرکل دفتر نام نویسی و حساب های انفرادی سازمان تأمین اجتماعی اظهار کرد: تفاهم نامه هایی در این زمینه انجام شده تا به وسیله اطلاعات در سامانه، آنالیز های لازم را انجام دهیم. همچنین بازرسان سازمان تأمین اجتماعی در محل (ساختمان ها) حاضر می شوند و از افرادی که خود را به عنوان کارگر ساختمانی معرفی نموده اند، بازرسی می نمایند. محمدی اعلام نمود: هیچ یک از بازرسی هایی که سازمان تأمین اجتماعی برای آنالیز کارگران ساختمانی انجام می دهد با اطلاع قبلی نبوده و تمام بازرسی ها بدون اطلاع است.

مدیر کل دفتر نام نویسی و حساب های انفرادی سازمان تأمین اجتماعی درباره افرادی که به اسم کارگر ساختمانی خودشان را بیمه نموده اند، اظهار کرد: اختلاف حق بیمه اختیاری با حق بیمه شدگان خاص 500 تا 600 هزار تومان است و بیمه شدگان خاص یک امتیاز برای گروهی خاص است. محمد محمدی با اشاره به اینکه بیمه شدگان خاص شامل کارگران ساختمانی، رانندگان و... هستند، اضافه نمود: باید نظارت جدی بر بیمه حمایتی دولت انجام گردد و از این یارانه ای که دولت برای اقشار ضعیف تر در نظر گرفته نباید سوءاستفاده گردد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 9 بهمن 1399 بروزرسانی: 9 بهمن 1399 گردآورنده: tar-3tar.ir شناسه مطلب: 1332

به "تقلب 200 هزار نفری در بیمه کارگران ساختمانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تقلب 200 هزار نفری در بیمه کارگران ساختمانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید