توقف رشد مبتلایان به کرونا در استان تهران ، دو مشکل تهران در مقابله با کرونا چیست؟

به گزارش مجله تار و سه تار، استاندار تهران از متوقف شدن رشد مبتلایان به بیماری کرونا در استان تهران خبر داد و به مسائل این استان در مقابله با شیوع کرونا اشاره کرد.

توقف رشد مبتلایان به کرونا در استان تهران ، دو مشکل تهران در مقابله با کرونا چیست؟

به گزارش خبرنگاران به نقل از فارس، انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران در جلسه ستاد مبارزه با بیماری کرونا که به صورت ویدئوکنفرانس برگزار گشت، گفت: در این جلسه گزارشی از اقدامات اجرا شده برای مقابله با بیماری کرونا ارائه شد.

وی ادامه داد: با توجه به اقدامات پیشگیرانه و غربالگری اجرا شده رشد مبتلایان به بیماری کرونا در استان تهران متوقف شده است و دیروز نسبت به پریروز رشد 4.9 درصدی را در خصوص ابتلا به بیماری کرونا داشته ایم و به لحاظ بهبودیافتگان از میانگین کشور استان تهران بالاتر است.

استاندار تهران بیان داشت: 3670 تخت در 29 بیمارستان دولتی تأمین اجتماعی و نیروهای مسلح خدمات لازم را به بیماران مبتلا ارائه می دهد و 720 بیمار نیز در مراقبت های ویژه تحت درمان هستند.

وی خاطرنشان کرد: حدود 79 درصد از جمعیت استان تهران غربالگری در خصوص بیماری کرونا شده اند و از طریق سامانه های مختلف از جمله سیب، 4030، آموزش های لازم به شهروندان تهرانی ارائه داده می شود.

محسنی بندپی بیان داشت: دو مشکل عمده در حال حاضر داریم که خستگی نیروهای کادر درمانی و کمبود نقدینگی دانشگاه های علوم پزشکی است و امیدواریم از طریق مشوق های استخدامی بتوانیم نسبت به جذب نیرو در بیمارستان ها اقدام کنیم و نسبت به تخصیص منافع به بیمارستان ها هم اقدام شود.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 20 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tar-3tar.ir شناسه مطلب: 805

به "توقف رشد مبتلایان به کرونا در استان تهران ، دو مشکل تهران در مقابله با کرونا چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توقف رشد مبتلایان به کرونا در استان تهران ، دو مشکل تهران در مقابله با کرونا چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید