توقف رشد مبتلایان به کرونا در استان تهران ، دو مشکل تهران در مقابله با کرونا چیست؟

به گزارش مجله تار و سه تار، استاندار تهران از متوقف شدن رشد مبتلایان به بیماری کرونا در استان تهران خبر داد و به مسائل این استان در مقابله با شیوع کرونا اشاره کرد.

توقف رشد مبتلایان به کرونا در استان تهران ، دو مشکل تهران در مقابله با کرونا چیست؟

به گزارش مجله تار و سه تار به نقل از فارس، انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران در جلسه ستاد مبارزه با بیماری کرونا که به صورت ویدئوکنفرانس برگزار گشت، گفت: در این جلسه گزارشی از اقدامات اجرا شده برای مقابله با بیماری کرونا ارائه شد.

وی ادامه داد: با توجه به اقدامات پیشگیرانه و غربالگری اجرا شده رشد مبتلایان به بیماری کرونا در استان تهران متوقف شده است و دیروز نسبت به پریروز رشد 4.9 درصدی را در خصوص ابتلا به بیماری کرونا داشته ایم و به لحاظ بهبودیافتگان از میانگین کشور استان تهران بالاتر است.

استاندار تهران بیان داشت: 3670 تخت در 29 بیمارستان دولتی تأمین اجتماعی و نیروهای مسلح خدمات لازم را به بیماران مبتلا ارائه می دهد و 720 بیمار نیز در مراقبت های ویژه تحت درمان هستند.

وی خاطرنشان کرد: حدود 79 درصد از جمعیت استان تهران غربالگری در خصوص بیماری کرونا شده اند و از طریق سامانه های مختلف از جمله سیب، 4030، آموزش های لازم به شهروندان تهرانی ارائه داده می شود.

محسنی بندپی بیان داشت: دو مشکل عمده در حال حاضر داریم که خستگی نیروهای کادر درمانی و کمبود نقدینگی دانشگاه های علوم پزشکی است و امیدواریم از طریق مشوق های استخدامی بتوانیم نسبت به جذب نیرو در بیمارستان ها اقدام کنیم و نسبت به تخصیص منافع به بیمارستان ها هم اقدام شود.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 20 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tar-3tar.ir شناسه مطلب: 805

به "توقف رشد مبتلایان به کرونا در استان تهران ، دو مشکل تهران در مقابله با کرونا چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توقف رشد مبتلایان به کرونا در استان تهران ، دو مشکل تهران در مقابله با کرونا چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید