جانسون درباره چرچیل غیرتی شد!

به گزارش مجله تار و سه تار، ایسنا نوشت: بوریس جانسون در بحبوحه مناقشه کنونی بر سر جمع آوری مجسمه چهره های تاریخی تاکید نمود، انگلیس نمی تواند چشم انداز فرهنگی و تاریخ پیچیده خود را فوتوشاپ کند چون این کار تحریف گذشته محسوب می گردد.

جانسون درباره چرچیل غیرتی شد!

بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس در مطلبی برای روزنامه دیلی تلگراف نوشت: اگر ما پاکسازی سوابق و حذف تصاویر همه افراد، جز آن هایی که رویکردهایشان با ما سازگار است شروع کنیم، در واقع گرفتار یک دروغ عظیم و تحریف تاریخ خودمان شده ایم.

جانسون همچنین با دفاع از وینستون چرچیل گفت: پوچ و ناگوار است که یادبود نخست وزیر پیشین ما در معرض تهدید قرار بگیرد. او قهرمان بود و انتظار دارم در بیان اینکه تا آخرین نفس با هرگونه کوشش برای جابجایی مجسمه او از میدان مجلس مخالفت می کنم، تنها نمانم. روکش حفاظتی از او هم هر چه زودتر برداشته گردد، بهتر است.

در آمریکا و اروپا تندیس های شخصیت هایی که به طرفداری از نژادپرستی متهم هستند، پایین کشیده می گردد و راست گرایان افراطی و هولیگان ها هم در لندن به طرفداری از این تندیس ها تظاهرات کردند.

معترضان خواستار برچیدن تمامی نمادهای نژادپرستی هستند و در این راستا مجمسه ها را یا با رنگ و وسایل دیگر تخریب می نمایند یا آن ها را پایین می کشند. وینستون چرچیل، نخست وزیر اسبق انگلیس، لئوپولد دوم، پادشاه اسبق بلژیک و شمار زیادی از چهره های مشهور سیاسی و نظامی دوران استعمار هستند.

روز گذشته تصاویر چرچیل از گوگل حذف شد و جنجال بسیاری در انگلیس به پا کرد.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 23 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tar-3tar.ir شناسه مطلب: 996

به "جانسون درباره چرچیل غیرتی شد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جانسون درباره چرچیل غیرتی شد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید