خبرنگاران ترامپ: لوینسون پیش از دستگیری مریض بود

به گزارش مجله تار و سه تار، نیویورک- خبرنگاران- رئیس جمهوری آمریکا با اعتراف به اینکه باب لوینسون (افسر بازنشسته پلیس فدرال آمریکا) که از 13 سال پیش مفقود شده، مدت طولانی مریض بوده است، گفت: او پیش از دستگیری یا بازداشت دچار مشکل جدی بود.

خبرنگاران ترامپ: لوینسون پیش از دستگیری مریض بود

دونالد ترامپ روز چهارشنبه در نشست خبری مربوط به بیماری کرونا این مطلب را در پاسخ به سوال یکی از مجله تار و سه تار که آیا از بیانیه خانواده باب لوینسون آگاه هستید یا خیر، عنوان نمود.

لوینسون افسر بازنشسته اف بی آی و تحقیق نماینده بخش خصوصی بود که گفته می گردد از سال 2007 به جزیره کیش سفر نموده و از آن به بعد مفقود شده است.

رئیس جمهوری آمریکا اضافه نمود: من در این زمینه دخیل بودم. او و خانواده او خیلی خوب بود و هستند. من این بیانیه را دیدم. او سال ها پیش در ایران بود، به نظر نمی رسد این قولی باشد که داده ایم . ما افراد زیادی را برگرداندیم و هفته پیش هم دو نفر را به کشور بازگرداندیم.

ترامپ ادامه داد: اما باب لوینسون که خیلی عالی بود، مدت طولانی مریض بود و او پیش از دستگیری یا بازداشت دچار مشکل جدی بود. ما برای خانواده او بسیار متاسفیم اما من نمی پذیرم. آنها به ما نگفته اند که او مرده است اما افراد زیادی اینگونه فکر می نمایند و من حس بدی در این باره دارم.

خانواده این افسر بازنشسته اف بی آی، عصر چهارشنبه و در بحبوحه فشار افکار عمومی جهانی علیه تروریسم مالی آمریکا بیانیه ای منتشر کردند که بر این باورند این شخص در زندان ایران، مرده است.

از نظر آنها چه زمانی و چگونه این رخ داده است نا معین است اما می گویند که او پیش از همه گیری ویروس کرونا فوت نموده است.

خانواده لوینسون اضافه نموده اند مقامات آمریکا هم جمع بندی آنها را قبول دارند.

علیرضا میریوسفی رایزن مطبوعاتی نمایندگی ایران در سازمان ملل متحد در این زمینه اظهار کرد: ایران همواره تصریح نموده است که مقامات آن اطلاعی از موقعیت لوینسون ندارند و اینکه او در زندان ایران نیست.

وی اضافه نمود: این واقعیات تغییری ننموده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 25 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tar-3tar.ir شناسه مطلب: 817

به "خبرنگاران ترامپ: لوینسون پیش از دستگیری مریض بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران ترامپ: لوینسون پیش از دستگیری مریض بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید