رویترز: عملیات های جاسوسی سایبری روسیه در پوشش ایرانی ها!

به گزارش مجله تار و سه تار، رویترز نوشت که هکرهای دولت روسیه طی عملیاتی جاسوسی از ابزارهای هکرهای ایرانی استفاده نموده اند.

رویترز: عملیات های جاسوسی سایبری روسیه در پوشش ایرانی ها!

به گزارش انتخاب؛ رویترز در این گزارش گفته است که این گروه هکر روسی که تورلا نام دارد و مقامات چک و استونی می گویند این گروه برای سرویس امنیت فدرال روسیه (FSB) کار می نماید.

به گفته مرکز امنیت سایبری ملی بریتانیا، این هکرها به قدری در روش های خود ماهرانه عمل کردند که پیروز شدند در پوشش هکرهای ایرانی، که با نام APT34 و OilRig ردیابی شده اند، حملات سایبری خود را پیش ببرند.

از این رو، قربانیان این حملات که خواهان تحقیق از هکرها شده بودند انگشت اتهام را به سمت ایران نشانه رفتند در حالی که این حملات از سوی گروه تورلا صورت گرفته بود.

به گفته منابع اطلاعاتی بریتانیایی، این هکرها که میزان فعالیت آن ها پیش از این معین نشده بود، از فعال ترین هکرها در خاورمیانه هستند که سازمان هایی را نیز در بریتانیا هدف قرار داده اند.

پل چیچستر، از مسئولان بلندپایه سازمان اطلاعاتی ستاد ارتباطات دولت بریتانیا (GCHQ) می گوید این عملیات نشان می دهد که هکرهای تحت حمایت دولت در فضای درهم تنیدهای فعالیت می نمایند و در حال توسعه حملات و روش های جدیدی برای پوشاندن رد پای خود هستند.

بخش سایبری ستاد ارتباطات دولت بریتانیا در بیانیه ای مشترک با آژانس امنیت ملی آمریکا (NSA) گفت که می خواهند حساسیت صنایع را در خصوص این فعالیت ها بالا ببرند و حملات سایبری مخالفانشان را دشوارتر نمایند.

پل چیچستر در این باره گفت: ما می خواهیم پیغام روشنی بفرستیم: حتی اگر هکرها بخواهند هویت خود را بپوشانند ما توانایی آن را داریم که آن ها را شناسایی کنیم.

منبع: انتخاب
انتشار: 14 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tar-3tar.ir شناسه مطلب: 446

به "رویترز: عملیات های جاسوسی سایبری روسیه در پوشش ایرانی ها!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رویترز: عملیات های جاسوسی سایبری روسیه در پوشش ایرانی ها!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید