رییس بیمارستان مسیح دانشوری: آمار کرونا کم نمی گردد

به گزارش مجله تار و سه تار، رییس بیمارستان مسیح دانشوری گفت: قرار نیست محدودیت تعطیلی از ساعت 18 به بعد تغییر محسوسی در کاهش آمار مبتلایان و بیماران کرونایی داشته باشد و این محدودیت ها در طولانی مدت پاسخگو خواهد بود.

رییس بیمارستان مسیح دانشوری: آمار کرونا کم نمی گردد

به گزارش مهر، پیغام طبرسی رئیس بیمارستان مسیح دانشوری و عضو کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا در مصاحبه با برنامه تهران کلینیک رادیو تهران با اعلام تأیید مجوز برای دو داروی گیاهی برای بهبود علائم کرونا شرح داد: دارو های گیاهی در بسیاری از کشور ها از جمله کشور چین مورد استفاده قرار گرفته است، اما نکته ای که ضروری است بدانیم این است که همه این دارو ها مکمل هستند و نقش درمانی ندارند.

برای برخی از مردم به اشتباه این طور تلقی می گردد که این داروها، تأثیر درمانی دارند، اما این طور نیست و این دارو ها تنها در بهبود علائم نقش دارند. این نکته را هم یادآوری می کنم که تا به امروز دارویی که نقش درمانی در این ویروس داشته باشد، در هیچ کجای جهان کشف نشده است.

رئیس بیمارستان مسیح دانشوری در مورد آخرین شرایط فراگیری بیماری کرونا نیز گفت: متأسفانه آمار گویای شرایط وخیم شرایط کنونی اپیدمی این ویروس هست. ما در یک دوره اوج بیماری و آمار بالای مرگ و میر و ابتلاء به سر می بریم که بخشی از آن به دلیل افزایش در تست هایی است که از بیماران مشکوک به ویروس کووید 19 گرفته می گردد. این افزایش تست باعث افزایش موارد مثبت شده و نمی توان از این آمار ها بخصوص در شهر های عظیم غافل بود.

وی اضافه نمود: نیازمند یک واکنش سریع از سمت مسئولین و مقامات هستیم که از امروز قرار است در برخی شهر های عظیم از ساعت 18 مشاغل دو، سه و چهار به حالت تعطیلی دربیایند و باید دید این محدودیت ها می تواند تأثیری در کاهش آمار این بیماری بگذارد یا نه.

طبرسی اعلام کرد: در قرارگاه مرکزی ستاد ملی مقابله با کرونا برنامه و اقداماتی قرار است اجرا گردد که 50 درصد موارد ابتلاء و 30 درصد موارد مرگ و میر کاهش پیدا کند، اما نباید این انتظار را داشته باشیم که تعطیلی از ساعت 18 به بعد به سرعت این آمار ها را کاهش دهد. همه این محدودیت ها در بازه های زمانی طولانی مدت جوابگو خواهد بود و ما هم مانند سایر کشور ها ملزم به انجام اقدامات مختلف برای مقابله با این ویروس هستیم.

عضو کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا ضمن بیان این نکته که بچه ها در معرض خطر ویروس کرونا هستند، مطرح نمود: بچه ها هم به ویروس مبتلا می شوند، اما خوشبختانه در بیشتر موارد خفیف هستند و با یک تب یک تا دو روزه بهبود پیدا می نمایند. بچه های که بیماری زمینه ای دارند باید مراقبت های بیشتری از سمت خانواده ها برای آن ها انجام گردد، چون خطر بیشتری از این ویروس آن ها را تهدید می نماید.

وی در همین خصوص افزود: بچه ها ناقلان خوب، اما بدون علامت برای این ویروس به حساب می آیند. در بسیاری از موارد ابتلاء، خانواده هایی هستند که ابتلاء از کودک آن ها شروع شده است یا در برخی دیگر از موارد ابتلای خانوادگی، پدر و مادر مبتلا با تصور اینکه کودک به ویروس مبتلا نیست، برای نگهداری او را به منزل سایر اعضای خانواده می فرستند، بی خبر از اینکه ناقل اصلی کودک آن ها بوده و این کار باعث انتقال ویروس می گردد.

منبع: فرارو
انتشار: 22 آذر 1399 بروزرسانی: 22 آذر 1399 گردآورنده: tar-3tar.ir شناسه مطلب: 1244

به "رییس بیمارستان مسیح دانشوری: آمار کرونا کم نمی گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رییس بیمارستان مسیح دانشوری: آمار کرونا کم نمی گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید