زارع: یارانه فقرا باید زیاد شود

به گزارش مجله تار و سه تار، خبرنگاران؛ سخنگوی ستاد یارانه تبصره 14 از حذف آزمایشی یارانه 200هزار نفر از افرادی که توان مالی بالایی دارند خبر داد.

زارع: یارانه فقرا باید زیاد شود

به گزارش مجله تار و سه تار، رحیم زارع، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی نیز با مرور سرگذشت یارانه و بی اعتنایی دولت ها به فراهم کردن دولت الکترونیک گفت: باید در سنجش و اجرای آزمون وسع بیشتر دقت شود و نباید دنبال حذف یارانه افراد با درآمد پایین باشیم.

این عضو کمیسیون اقتصادی ترس مسئولان از حذف یارانه نقدی ثروتمندان را زشت ارزیابی کرد و گفت: میزان یارانه نقدی فقرا و مشمولان کمیته امداد باید افزایش یابد تا عدالت یارانه ای محقق شود.

سخنگوی ستاد یارانه تبصره 14 در ادامه امکان بروز اشتباه را رد نکرد و درباره دلایل آن گفت: بعضی بروز مشکل به واسطه حساب بانکی افراد است و گاهی تغییر یا فوت سرپرست خانوار و بعضی وقت ها هم تأخیر در پرداخت یارانه از ناحیه بانک هاست.

وی با بیان اینکه برای کاندیداهای حذف یارانه نقدی پیامک ارسال شده است، گفت: معترضان حذف یارانه نقدی هم باید با شماره 0216369 تماس بگیرند.

میرزایی همچنین درباره برآورد های میزان حذف یارانه ها گفت: برآورد دقیقی ندارد و چیزی حدود 10 تا 15 هزار میلیارد تومان می شود.

زارع عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: نباید توزیع عمومی و همگانی یارانه ادامه پیدا کند و مجلس باید با وضع قوانین مناسب دسترسی به اطلاعات بانکی و اقتصادیاتی مردم را فراهم کند که اقدامی به نفع کشور است.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 6 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tar-3tar.ir شناسه مطلب: 355

به "زارع: یارانه فقرا باید زیاد شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زارع: یارانه فقرا باید زیاد شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید