سخنگوی طالبان: حرف های اشرف غنی درباره تلفات طالبان تبلیغات انتخاباتی است

به گزارش مجله تار و سه تار، ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان در واکنش به اظهارات رئیس جمهور افغانستان درباره تلفات تازه این گروه، تاکید نمود که چنین حرف هایی در بین تشویق کنندگان اشرف غنی، تبلیغاتی برای انتخابات است.

سخنگوی طالبان: حرف های اشرف غنی درباره تلفات طالبان تبلیغات انتخاباتی است

به گزارش دفتر منطقه ای مجله تار و سه تار، سخنگوی طالبان با انتشار بیانیه ای گفت که گفته های اشرف غنی به تقلید از سردمداران آمریکایی درباره تلفات طالبان دور از واقعیت است، زیرا ترامپ رئیس جمهور آمریکا و مایک پامپئو نیز پیش تر چنین ادعاهایی را مطرح نموده بودند.

این بیانیه توضیح داد که چنین ادعایی را طالبان رد می نماید، اگر مقامات کابل توان وارد کردن تلفات دوهزار نفری به مجاهدین را داشتند، حتماً مناطق مشخصی را تصرف می کردند یا بزرگراه ها به روی آنها مسدود نمی شد.

مجاهد ادامه داد: طی 10 روز گذشته، ولایت های قندوز، بغلان و فراه تا مرز سقوط پیش رفت و دهها نظامی کشته و بعضی از آنها دستگیر شدند که این بیانگر قدرت واقعی شماست.

وی اضافه نمود: هشت شهرستان در تخار، قندوز و فراه در مدت یک هفته سقوط کردند و این توانایی شما را آشکار کرد.

سخنگوی طالبان با بیان اینکه با وجود هزاران نظامی خارجی و داخلی، انفجارهای بزرگی علیه پایگاههای نظامی مهم در کابل به وقوع پیوست که از میان آنها می توان به حمله به کمپ گرین ویلیج و مراکز نظامی در کابل اشاره نمود، گفت: این انفجارها ناتوانی دولت کابل و حامیان خارجی آنها را به جهانیان نشان داد.

ذبیح الله مجاهد اظهار کرد که حمله هوایی و عملیاتهای شبانه که زنان و بچه ها را آن هم زمانی که در خواب هستند، هدف قرار می دهد نه تنها مایه مباهات نیست که دولت و نیروهای خارجی باید از آن خجل باشند.

مجاهد خطاب به اشرف غنی گفت که اگر یاری نیروهای خارجی نبود، تاب یک هفته مقاومت در برابر ملت را نداشتید.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 20 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tar-3tar.ir شناسه مطلب: 298

به "سخنگوی طالبان: حرف های اشرف غنی درباره تلفات طالبان تبلیغات انتخاباتی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سخنگوی طالبان: حرف های اشرف غنی درباره تلفات طالبان تبلیغات انتخاباتی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید