سقف پرداختی کمیته ملی المپیک به فدراسیون ها در سال 98 چقدر است؟

به گزارش مجله تار و سه تار، اگرچه وزارت ورزش به عنوان متولی ورزش کشور تأمین هزینه های فدراسیون ها را عهده دار است اما بخش قابل توجهی از بودجه آنها هم توسط کمیته ملی المپیک تأمین و پرداخت می گردد.

سقف پرداختی کمیته ملی المپیک به فدراسیون ها در سال 98 چقدر است؟

بودجه مصوب کمیته ملی المپیک برای فدراسیون ها بر اساس صندلی و نوع فعالیت های آنها متفاوت است. این کمیته سال گذشته با این رویکرد میزان بودجه تخصیصی به هر یک از فدراسیون ها را معین و بر اساس آن در مراحل مختلف، واریزی به حسابشان را انجام داد.

البته به منظور مدیریت هزینه و اجرایی شدن آن در فدراسیون ها، کمیته ملی المپیک علاوه بر مشخص بودجه مصوب برای هر فدراسیون، سقف 2 میلیارد تومان را برای پرداختی به آنها تصویب کرد. بر این اساس سال گذشته و در میان فدراسیون ها، کشتی بیشترین دریافتی را از کمیته ملی المپیک داشت. بودجه تخصیصی این کمیته به کشتی به اندازه سقف مشخص شده یعنی 2 میلیارد تومان بود. دیگر فدراسیون ها هم صد درصد بودجه مصوب خود را دریافت کردند.

کمیته ملی المپیک میخواهد برای تخصیص بودجه به فدراسیون ها در امسال نیز چنین شیوه ای را اجرا کند. البته هنوز نه میزان بودجه جداگانه فدراسیون ها معین شده و نه سقف پرداختی به آنها؛ اما این مهم تا پیش از اولین واریزی بودجه به حساب فدراسیون ها مورد رسیدگی قرار می گیرد تا ورود و خروج های اقتصادی کمیته در این بخش به صورت قانونمند انجام گردد.

کیکاووس سعیدی خزانه دار کمیته ملی المپیک در مصاحبه با مجله تار و سه تار در این مورد شرح داد و گفت: قاعدتاً امسال هم میزان بودجه دریافتی فدراسیون ها از کمیته یکسان نیست. فعالیت و صندلی فدراسیون ها متفاوت از یکدیگر است و بر این اساس رقم تخصیصی به آنها هم متفاوت خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه امسال رقابت های گزینشی المپیک در بسیاری از رشته ها برگزار می گردد، توضیح داد: این مهمترین فاکتوری است که در مشخص بودجه فدراسیون ها برای سال 98 موردنظر خواهد بود چراکه برای شرکت در این رقابت ها، میزان اعزام های بین المللی در برخی از رشته ها خیلی بیشتر خواهد بود و این مستلزم حمایت اقتصادی بیشتر از آنها است.

خزانه دار کمیته ملی المپیک با بیان اینکه به زودی بر اساس صندلی و فعالیت فدراسیون ها برای امسال میزان بودجه آنها مصوب و نهایی می کنیم، توضیح داد: این موضوع در یکی از نشست های پیش روی هیأت اجرایی مطرح و مورد رسیدگی قرار می گیرد تا بتوانیم پیش از شروع تخصیص های امسال، به رقم دقیقی برای پرداختی به هر فدراسیون دست یابیم. البته اینکه اولین تخصیص به فدراسیون ها چه زمانی انجام می گردد هنوز معین نیست. این موضوع به وضعیت بودجه ای کشور و زمان تأمین بودجه لازم در خزانه دولت بستگی دارد.

وی در این رابطه با یادآوری بودجه 74 میلیارد و 100 میلیون تومانی کمیته ملی المپیک برای امسال ، تاکید نمود: هنوز هیچ دستگاهی از اعتبارات امسال خود دریافتی نداشته است. البته رایزنی هایی داشته ایم برای اینکه با توجه به در پیش بودن میادین گزینشی المپیک بتوانیم هرچه زودتر دریافتی داشته باشیم. فکر می کنم اولین واریزی بودجه به حساب کمیته ملی المپیک، اردیبهشت ماه انجام گردد. به محض دریافت بودجه، تخصیص به فدراسیون ها را انجام می دهیم.

سال گذشته 2 میلیارد تومان به عنوان سقف پرداختی به فدراسیون ها مشخص شد. امسال این سقف چقدر افزایش خواهد داشت یا ممکن است تغییری نداشته باشد؟ فکر می کنید بودجه مصوب فدراسیون ها نسبت به سال گذشته چقدر تغییر داشته باشد؟ سعیدی در پاسخ به این پرسش مجله تار و سه تار گفت: برنامه المپیکی فدراسیون ها در این زمینه کاملاً مشخص کننده است. هنوز موضوعی مطرح نشده تا در خصوص آن به جمع بندی رسیده باشیم اما محتمل است سقف مشخص شده برای فدراسیون هایی که درگیر میادین انتخابی المپیک هستند، بیشتر گردد ولی برای سایر فدراسیون ها بدون تغییر بماند. این موضوع در تصویب بودجه برای هر یک از آنها هم لحاظ خواهد شد.

خزانه دار کمیته ملی المپیک در خاتمه گفت: دغدغه کمیته ملی المپیک و به خصوص شخصِ صالحی امیری مهیا بودن شرایط لازم برای حضور بی دغدغه فدراسیون ها در میادین مختلف است. قطعاً در این راه کوشش های لازم صورت خواهد گرفت تا مسائل اقتصادی فدراسیون ها به صورت حداکثری حل گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 16 تیر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tar-3tar.ir شناسه مطلب: 132

به "سقف پرداختی کمیته ملی المپیک به فدراسیون ها در سال 98 چقدر است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سقف پرداختی کمیته ملی المپیک به فدراسیون ها در سال 98 چقدر است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید