شناسایی حدود سه هزار داوطلب احتمالی انتخابات مجلس، پیشتازی اصولگرایان

به گزارش مجله تار و سه تار، تا سرانجام شهریورماه حداقل 2 هزار و 831 نفر در سراسر کشور برای داوطلبی در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی شناسایی شده اند که تعداد اصولگرایان از اصلاح طلبان و مستقلین بیشتر است.

شناسایی حدود سه هزار داوطلب احتمالی انتخابات مجلس، پیشتازی اصولگرایان

به گزارش مجله تار و سه تار، یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در روز دوم اسفند 98 برگزار خواهد شد و ثبت نام از داوطلبان این انتخابات نیز در حدفاصل روزهای 10 تا 16 آذر انجام می شود. با نزدیک شدن به ایام ثبت نام انتخابات به تدریج فعالیت غیررسمی داوطلبان انتخابات نیز آغاز شده است. براین اساس تاکنون در سراسر کشور 2 هزار و 831 داوطلب احتمالی شناسایی شده اند. البته تعداد دقیق داوطلبان پس از انتها دوره ثبت نام مشخص خواهد شد. این امکان هم وجود دارد که همه این افراد شناسایی شده در انتخابات ثبت نام نکنند. در انتخابات دوره دهم مجلس شورای اسلامی، بیش از 12 هزار نفر ثبت نام کرده بودند که بررسی صلاحیت آنها برای هیات های اجرایی و نظارت مشکلاتی ایجاد کرد. اکنون که در فاصله دو ماه تا زمان ثبت نام انتخابات باقی مانده است، این احتمال وجود دارد که تعداد داوطلبان انتخابات مجلس یازدهم به صورت چشمگیری کمتر از دوره دهم باشد.

براساس بررسی های اجرا شده بیشترین داوطلبان احتمالی به استان آذربایجان شرقی با 501 داوطلب احتمالی و کمترین داوطلبان هم به استان قم با 6 داوطلب احتمالی تعلق دارد. در استان تهران نیز 88 داوطلب شناسایی شده اند.

از 2 هزار و 831 داوطلب احتمالی شناسایی شده، 2 هزار و 728 نفر مرد و 103 نفر زن هستند. همچنین هزار و 182 نفر گرایش اصولگرایی، 793 نفر گرایش اصلاح طلبی و 856 نفر گرایش مستقل دارند. 590 نفر سابقه نمایندگی دارند و 2 هزار و 241 نفر هم سابقه حضور در مجلس شورای اسلامی به عنوان نماینده را ندارند.

هزار و 857 نفر مدرک کارشناسی ارشد، 879 نفر مدرک دکترا و 95 نفر تحصیلات حوزوی دارند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tar-3tar.ir شناسه مطلب: 391

به "شناسایی حدود سه هزار داوطلب احتمالی انتخابات مجلس، پیشتازی اصولگرایان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شناسایی حدود سه هزار داوطلب احتمالی انتخابات مجلس، پیشتازی اصولگرایان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید