شناگر نابینا: به خاطر سهمیه پارالمپیک دچار مشکل ریوی شدم اما من را اعزام نمی نمایند

به گزارش مجله تار و سه تار، تنها شناگر نابینا و کم بینا که در مسابقات جهانی لندن مجوز ورودی بازیهای پارالمپیک توکیو را کسب کرد، گفت: تصور نمی کردم کمیته ملی پارالمپیک هیچ شناگری را به توکیو اعزام نکند.

شناگر نابینا: به خاطر سهمیه پارالمپیک دچار مشکل ریوی شدم اما من را اعزام نمی نمایند

محمدحسین کریمی در گفت وگو با مجله تار و سه تار، درباره اعزام نکردن شناگران به پارالمپیک توکیو اظهار کرد: تصور نمی کردم کمیته ملی پارالمپیک چنین تصمیمی را بگیرد. برای حضور در توکیو یکسال به طور مداوم تمرین می کردم تا در جهانی لندن سهمیه ورودی را کسب کنم. بعد از لندن منتظر تصمیم کمیته ملی پارالمپیک بودم تا انتخابی برگزار کند و حداقل یک شناگر راهی توکیو گردد.

وی گفت: وقتی شنیدم کمیته ملی پارالمپیک قصد ندارد هیچ شناگری را به توکیو اعزام کند واقعا از نظر روحی متزلزل شدم. در یکسال گذشته با وجود این که از نظر اقتصادی شرایط خوبی نداشتم، در هفته 9 جلسه تمرین شنا و 3 جلسه بدنسازی انجام می دادم تا در انتخابی بهترین رکورد را به ثبت برسانم و مسافر توکیو شوم. واقعا از تصمیم کمیته ملی پارالمپیک شوکه شدم. با وجود این که هیچ منبع درآمدی ندارم اما در یکسال گذشته شبانه روز تمرین می کردم تا با افزایش رکورد خود برای نخستین بار در پارالمپیک حضور پیدا کنم. حال که هیچ سهمیه ای به شنا اختصاص پیدا نکرده سعی می کنم مدتی استراحت کنم تا از نظر فکری به آرامش برسم.

کریمی اضافه کرد: متاسفانه به خاطر بالا بودن میزان کلر آب استخر دچار مشکل ریوی شدم که در حال درمان هستم. الان افسوس می خورم که در این مدت نه تنها سلامتی خود را از دست دادم بلکه تمریناتم هم بی فایده بود.

وی در انتها درباره برنامه آینده خود گفت: با توجه به حذف سهمیه شنا در پارالمپیک توکیو فعلا برنامه خاصی ندارم، بعد از این ماموریت اصلی من پاراآسیایی چین خواهد بود، به طوری که کوشش خواهم کرد تا با تنظیم یک برنامه ریزی مدون و دقیق خود را برای کسب مدال بازیهای پاراآسیایی 2022 آماده کنم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 16 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tar-3tar.ir شناسه مطلب: 680

به "شناگر نابینا: به خاطر سهمیه پارالمپیک دچار مشکل ریوی شدم اما من را اعزام نمی نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شناگر نابینا: به خاطر سهمیه پارالمپیک دچار مشکل ریوی شدم اما من را اعزام نمی نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید