شیوع آنفلوانزای فوق حاد پرندگان، دلیل کاهش صادرات

به گزارش مجله تار و سه تار، خبرنگاران/زنجان مدیرکل دامپزشکی استان زنجان گفت: علت کاهش صادرات فرآورده های خام دامی، شیوع آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در برخی از مناطق کشور و تقاضای زیاد بازارهای داخلی بود.

شیوع آنفلوانزای فوق حاد پرندگان، دلیل کاهش صادرات

محمدرشید کرمی در گفت وگو با خبرنگار مجله تار و سه تار، با تاکید بر اینکه امسال میزان صادرات فرآورده های خام دامی به فرایند قبلی خود بازمی شود، اظهار کرد: پارسال بیش از 579 هزار دلار فرآورده خام دامی از جمله تخم مرغ نطفه دار و جوجه یک روزه از زنجان به کشورهای دیگر صادر شد؛ در واقع پارسال یک میلیون و 16 هزار و 760 عدد تخم مرغ نطفه دار از استان زنجان به کشورهای عمان و ارمنستان صادر شد که ارزش آن معادل 366 هزار و 33 دلار بود.

این مسئول، از صادرات 496 هزار قطعه جوجه یک روزه به کشورهای ارمنستان و افغانستان خبر داد و افزود: این صادرات معادل 213 هزار و 280 دلار است. این در حالی است که همه فرآورده های خام دامی با نظارت بهداشتی و صدور مجوز دامپزشکی صادر می شود.

وی با تاکید بر اینکه درباره صادرات فرآورده های دامی و طیور از استان زنجان به خارج از کشور مسئله ای وجود ندارد، ادامه داد: پارسال از استان زنجان تخم مرغ نطفه دار به کشورهای عمان، کویت و تاجیسکتان، جوجه یک روزه به کشورهای ارمنستان و افغانستان، پا و پنجه مرغ به کشورهای هنگ کنگ و ویتنام و تخم مرغ خوراکی نیز به کشور عراق صادر شد.

کرمی اعلام کرد: استان زنجان دو کشتارگاه دام دارد که در مجموع یک دامپزشک و یک کاردان دامپزشک از بخش خصوصی، یک ناظر شرعی و یک دامپزشک از بخش دولتی، رعایت موازین بهداشتی و اصولی در مراحل قبل، حین و بعد از کشتار را نظارت می کنند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 17 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tar-3tar.ir شناسه مطلب: 516

به "شیوع آنفلوانزای فوق حاد پرندگان، دلیل کاهش صادرات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شیوع آنفلوانزای فوق حاد پرندگان، دلیل کاهش صادرات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید