فارس من، اعتراض ها به نتایج کنکور ارشد، 31 شهریور در کمیسیون آموزش مجلس آنالیز می گردد

به گزارش مجله تار و سه تار، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: اعتراض داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد 98 را شنیده ایم و به سهمیه ها در کنکور مربوط می گردد، این موضوع یکشنبه هفته آینده 31 شهریورماه در کمیسیون آنالیز خواهد بود.

فارس من، اعتراض ها به نتایج کنکور ارشد، 31 شهریور در کمیسیون آموزش مجلس آنالیز می گردد

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی مجله تار و سه تار، سوژه اعتراض به نتایج نهایی و انواع سهمیه در کنکور ارشد 98 که توسط کاربران فارس ثبت شده بیش از 10 هزار امضاء دریافت نموده است.

مجله تار و سه تار فارس پیگیری این موضوع از نمایندگان مجلس شورای اسلامی را در دستور کار دارند.

سیدجواد ساداتی نژاد عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در گفت وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی مجله تار و سه تار در واکنش به اعتراض داوطلبان کنکور ارشد 98، گفت: اعتراض داوطلبان این آزمون را شنیده ایم و موضوع تعیین شده و مربوط به سهمیه ها در کنکور است.

وی با بیان اینکه هم اکنون در ایام تعطیلات تابستانی مجلس به سر می بریم و این هفته مجلس تعطیل است، گفت: از این رو موضوع در روز یکشنبه هفته آینده 31 شهریورماه در دستور کار کمیسیون خواهد بود.

ساداتی نژاد در پاسخ به این سوال که با توجه به اینکه موضوع هفته آینده در کمیسیون مربوط در مجلس آنالیز می گردد و نتایج آزمون کارشناسی ارشد 98 هفته پیش اعلام شده و زمان زیادی برای ثبت نام دانشگاه ها باقی نمانده است، آیا امکان تغییر نتیجه یا اصلاح رتبه ها برای داوطلبان کنکور سال جاری وجود دارد؟ گفت: تغییر رتبه ها و نتایج بعید است اما باز هم باید موضوع در کمیسیون به این موضوع رسیدگی گردد و کمیسیون درباره آن تصمیم گیری و اظهار نظر کند.

به گزارش فارس، طبق اصلاحیه ماده 90 قانون برنامه ششم اگر 25 درصد ظرفیت مربوط به جانبازان بالای 25 درصد جانبازی پر نگردد و متقاضیان استفاده از سهمیه 5 درصدی رزمندگان دارای حداقل 6 ماه حضور داوطلبانه در جبهه بیش از ظرفیت موجود باشد، باقی مانده ظرفیت 25 درصدی به مشمولان ظرفیت 5 درصدی اختصاص پیدا می نماید.

انتهای پیغام/

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 22 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tar-3tar.ir شناسه مطلب: 304

به "فارس من، اعتراض ها به نتایج کنکور ارشد، 31 شهریور در کمیسیون آموزش مجلس آنالیز می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فارس من، اعتراض ها به نتایج کنکور ارشد، 31 شهریور در کمیسیون آموزش مجلس آنالیز می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید