قرارگیری در معرض گرما کرونا را در کمتر از یک ثانیه از بین می برد

به گزارش مجله تار و سه تار، تحقیقات نشان می دهد قرارگیری در معرض دمای بالا می تواند ویروس را خنثی کند و از آلوده شدن یک انسان دیگر پیشگیری کند.

قرارگیری در معرض گرما کرونا را در کمتر از یک ثانیه از بین می برد

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

به گزارش خبرنگاران، محققان دانشگاه تکزاس یک سیستم آزمایشی طراحی کرده اند که نشان می دهد قرار دریافت کروناویروس در معرض دمای بسیار بالا، حتی کمتر از یک ثانیه، می تواند برای خنثی سازی ویروس کافی باشد به طوری که دیگر نمی تواند انسانی دیگری را آلوده کند.

استفاده از گرما برای خنثی سازی کووید 19 قبلاً به اثبات رسیده بود، اما در مطالعات قبلی دما از هرجایی از یک تا 20 دقیقه اعمال می شد که این مدت زمان یک راه حل عملی نیست.

اکنون تیم تحقیق نشان داده اند که عملیات حرارتی در مدت زمان کمتر از یک ثانیه ویروس کرونا را کاملاً غیرفعال می کند که می تواند یک راه حل احتمالی برای کاهش انتشار مداوم کووید 19، به ویژه از طریق انتقال هوا باشد.

آروم هان، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: ما در آزمایشات خود مشاهده کردیم اگر محلول آلوده به کروناویروس حدود نیم ثانیه تا حدود 72 درجه سانتیگراد گرم شود مقدار ویروس موجود در محلول 100 هزار برابر کاهش می یابد که برای خنثی سازی ویروس و جلوگیری از انتقال آن کافی است.

این عملیات حرارتی نه تنها یک راه حل کارآمد برای جلوگیری از گسترش کووید 19 از طریق هوا است، بلکه امکان اجرای این روش در سیستم های موجود مانند سیستم های گرمایشی، تهویه و تهویه مطبوع را نیز فراهم می کند.

همچنین می تواند در مورد سایر ویروس ها مانند ویروس آنفلوآنزا که از طریق هوا پخش می شوند نیز بکار گرفته شود.

هان و همکارانش انتظار دارند که این روش غیرفعال کردن با حرارت به طور گسترده ای قابل استفاده بوده و تأثیر جهانی واقعی داشته باشد.

منبع: مهر

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 12 خرداد 1400 بروزرسانی: 12 خرداد 1400 گردآورنده: tar-3tar.ir شناسه مطلب: 1570

به "قرارگیری در معرض گرما کرونا را در کمتر از یک ثانیه از بین می برد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قرارگیری در معرض گرما کرونا را در کمتر از یک ثانیه از بین می برد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید