قول نخست وزیر جدید استرالیا برای کاهش اعطای کمک های خارجی

به گزارش مجله تار و سه تار، خبرنگاران: نخست وزیر منتخب استرالیا قول داد تا تعهد این کشور برای اعطای کمک های خارجی را کاهش داده و برای حل و فصل مسائل مربوط به پناهجویان به اندونزی سفر کند.

قول نخست وزیر جدید استرالیا برای کاهش اعطای کمک های خارجی

به گزارش گروه بین الملل مجله تار و سه تار به نقل از الجزیره؛ دولت جدید محافظه کار استرالیا در حالی قصد دارد زمام امور را در دست بگیرد که قول داده تا تعهد کمک های خارجی این کشور را کاهش دهد و تلاش بیشتری را برای حل و فصل مسائل مربوط به پناهجویان انجام دهد.

تونی آبوت نخست وزیر منتخب استرالیا همچنین قصد دارد تا به اندونزی سفر کرده و با مقام های این کشور در خصوص برنامه جنجالی استرالیا برای محدود کردن ورود پناهجویان خارجی رایزنی و مذاکره کند. بسکمک از پناهجویان خارجی با قایق های ماهیگیری اندونزی وارد سواحل استرالیا می شوند.

حزب محافظه کار استرالیا توانست در انتخابات روز شنبه بر حزب کارگر غلبه کند. حزب کارگر در 6 سال گذشته قدرت را در استرالیا در دست داشته است.

تازه ترین نتایج شمارش آرا توسط کمیسیون انتخاباتی استرالیا که اوایل امروز یکشنبه منتشر شد نشان می دهد که ائتلاف حزب محافظه کار احتمالا 88 کرسی از 150 کرسی مجلس نمایندگان را به دست خواهد آورد و حزب کارگر نیز پیروز به کسب 57 کرسی خواهد شد.

حزب محافظه کار هفته پیش قول داده بود که در صورت پیروزی در انتخابات 4.1 میلیارد دلار از هزینه های بودجه را تا 4 سال آینده کاهش خواهد داد تا نرخ تورم این کشور کاهش یابد. نرخ تورم استرالیا هم اکنون به کمتر از 3 درصد رسیده است.

منبع: تسنیم
انتشار: 15 مهر 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: tar-3tar.ir شناسه مطلب: 276

به "قول نخست وزیر جدید استرالیا برای کاهش اعطای کمک های خارجی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قول نخست وزیر جدید استرالیا برای کاهش اعطای کمک های خارجی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید