مجتمع صنعتی با مشارکت چین در خمین احداث می گردد

به گزارش مجله تار و سه تار، خبرنگاران: استاندار مرکزی گفت: یک مجتمع صنعتی با سرمایه گذاری چین در خمین با 200 هکتار مساحت احداث می گردد تا در کنار تأمین احتیاج داخلی، زمنیه اشتغال را در این شهرستان افزایش دهد.

مجتمع صنعتی با مشارکت چین در خمین احداث می گردد

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش خبرنگاران از اراک، محمود زمانی قمی ظهر امروز در نشست با سرمایه گذاران خارجی با اشاره به ظرفیت های موجود در استان در بخش صنعت گفت: استان مرکزی به عنوان یکی از مراکز و قطب های فعال صنعتی، با دارا بودن پیشینه ای طولانی در استقرار صنایع مادر و راهبردی از مقاصد جذاب برای سرمایه گذارانی از کشورهای مختلف مطرح است.

وی اضافه نمود: وجود این ظرفیت های عظیم سبب شده تا شاهد پیشنهاداتی در زمینه سرمایه گذاری شرکت های خارجی در استان باشیم به نحوی که شرکت جینینگ چین که در زمینه فراوری توربین های بخار از برندهای مطرح است درخواست احداث شهرک صنعتی در خمین را داشته باشد.

استاندار مرکزی توضیح داد: بیش از یک سال است که این شرکت در حال آنالیز بازار ایران بوده و استان مرکزی را برای این مهم در نظر گرفته و از یک سال پیش در جریان آنالیز های این گروه قرار داشتم تا اینکه آنان شهرستان خمین را برای سرمایه گذار خود انتخاب کردند.

زمانی قمی با اشاره به عوامل سرمایه گذاری شرکت چینی در خمین گفت: دولت جمهوری اسلامی ایران علاقه مند به جلب سرمایه گذار خارجی در کشور بوده و از سوی دیگر کشور چین نیز برای برطرف احتیاج خود به ظرفیت های موجود در کشور ما احتیاجمند است که البته باید گفت این احتیاج و ظرفیت دو سویه است.

وی اضافه نمود: تمامی دستگاه های ذیربط و مدیران استان مرکزی موظف هستند تا به سرعت زمینه سرمایه گذاری این شرکت در استان را فراهم ساخته و آن را مورد حمایت قرار دهند تا شاهد تسریع در اجرای امور باشیم.

استاندار مرکزی توضیح داد: شرکت چینی نیز با انتخاب نماینده تام الاختیار خویش در استان امور سرمایه گذاری در این حوزه را پیگیری کند و در این راستا نیز ستاد سرمایه گذاری خارجی در استان مرکزی با مسئولیت استاندار به طور مرتب تعهدات گروه چینی را در استان آنالیز کند.

زمانی قمی با اشاره به برخورداری خمین از مزایای ویژه برای سرمایه گذاری خارجی گفت: از جمله مزایایی که سبب شده تا خمین برای احداث شهرک صنعتی این شرکت چینی در نظر گرفته گردد حمایت ویژه دولت از این شهرستان به عنوان منطقه کمتر توسعه یافته و معافیت 13 ساله مالیاتی است که از امتیازات مطلوب برای این مهم است.

وی اضافه نمود: از سوی دیگر خمشن زادگاه بنیانگذار کبیرانقلاب اسلامی بوده و ما به حضرت امام خمینی(ره) ارج نهاده و ارزش بسیاری برای این شهرستان قائل هستیم و امیدواریم با سرمایه گذاری بخش خارجی در خمین شاهد رشد و توسعه آن باشیم.

استاندار مرکزی توضیح داد: جلسه امروز به معنای تفاهم کلی میان مسئولان استان با سرمایه گذاران چینی بوده و امیدواریم تا زیرساخت های لازم برای احداث این شرکت چینی در خمین فراهم گردد.

منبع: تسنیم
انتشار: 4 بهمن 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: tar-3tar.ir شناسه مطلب: 553

به "مجتمع صنعتی با مشارکت چین در خمین احداث می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مجتمع صنعتی با مشارکت چین در خمین احداث می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید