مهلت ثبت نام برای طرح ترافیک تمدید نمی شود

به گزارش مجله تار و سه تار، مدیر واحد فرماندهی طرح ها و محدوده های ترافیکی شهرداری تهران گفت: احتمال تمدید ثبت نام برای طرح ترافیک سال 99 ضعیف است، زیرا تمامی فعالیت ها غیرحضوری انجام می شود.

مهلت ثبت نام برای طرح ترافیک تمدید نمی شود

به گزارش مجله تار و سه تار، عمار سعیدیان فر در مصاحبه با مهر در پاسخ به این پرسش که با توجه به شیوع بیماری کرونا و محدودیت های ترددی در سطح شهر آیا احتمال تمدید ثبت نام برای طرح ترافیک وجود دارد یا خیر، گفت: تمامی مراحل ثبت نام طرح ترافیک چه برای ساکنان محدوده و چه برای مجله تار و سه تار به صورت غیرحضوری و اینترنتی ممکن است، بنابراین احتمال تمدید زمان ثبت نام بسیار پایین است.

وی ادامه داد: مستأجرانی که در محدوده طرح ترافیک زندگی می کنند و مهلت اجاره نامه شان در حال اتمام است می توانند پس از تمدید به یکی از دفاتر خدمات شهری مراجعه کنند و قرارداد جدید را ارائه کنند که این تعداد بسیار محدود و اندک هستند، بنابراین تا این لحظه قصد تمدید زمان ثبت نام را نداریم.

سعیدیان فر در مورد تمهیداتی که برای ساکنان محدوده طرح ترافیک و طرح کاهش آلودگی هوا در نظر گرفته شده است، گفت: ساکنان این محدوده ها می توانند با خودروی شخصی از ساعت 9 صبح تا 16 بعدازظهر به صورت نیم بها به محدوده هر دو طرح وارد شوند اما باید توجه داشت که رزرو طرح ترافیک از سال آینده برای همه شهروندان اعم از محدوده طرح یا غیر از آن الزامی است.

وی تأکید کرد: ساکنان محدوده های ترافیکی باید حتماً در سامانه تهران من ثبت نام کنند و مدارک موردنیاز را در مورد سکونت خود در محدوده به دفاتر خدمات الکترونیکی شهر ارائه دهند. ساکنان محدوده طرح ترافیک و طرح کاهش می توانند با خودروی خود یک بار قبل از ساعت 9 و یک بار بعد از ساعت 16 به صورت رایگان وارد محدوده های طرح شوند که پیش از این ساکنان می توانستند یک بار ساعت 8:30 و بعد از ساعت 17 به صورت رایگان وارد طرح های ترافیکی شوند.

به گفته سعیدیان فر، برای سال 99 تعداد 20 روز تردد رایگان برای محدوده طرح کاهش آلودگی تغییری نکرده است.

این مقام مسئول اضافه نمود: در سال 99 نیز همچون سال 98 پنجشنبه ها طرح ترافیک نداریم و فقط محدوده کنترل آلودگی هوا را داریم که از ساعت 6:30 صبح تا 13 ظهر اعمال می شود و برای شهروندانی که روز پنجشنبه وارد محدوده شوند فقط یک روز از 20 روز تردد رایگان آنها کاسته خواهد شد.

به گزارش مهر، زمان ثبت نام طرح ترافیک سال 99 تا سرانجام اسفند 98 است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 10 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tar-3tar.ir شناسه مطلب: 779

به "مهلت ثبت نام برای طرح ترافیک تمدید نمی شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهلت ثبت نام برای طرح ترافیک تمدید نمی شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید