میزبانی کرزی از خلیلزاد و سیاسیون افغان، تاکید بر تعیین جدول خروج نظامیان خارجی

به گزارش مجله تار و سه تار، نماینده ویژه آمریکا در امور صلح افغانستان با جمعی از سیاسیون این کشور به میزبانی حامد کرزی دیدار کرد، چهره های سیاسی افغان در این نشست بر تعیین جدول خروج نیروهای خارجی تاکید کردند.

میزبانی کرزی از خلیلزاد و سیاسیون افغان، تاکید بر تعیین جدول خروج نظامیان خارجی

به گزارش دفتر منطقه ای مجله تار و سه تار، زلمی خلیلزاد نماینده ویژه آمریکا در امور صلح افغانستان پس از دیدار با سران حکومت وحدت ملی با شماری از چهره های سیاسی افغان در محل اقامت حامد کرزی رئیس جمهور سابق افغانستان دیدار کرد.

در بیانیه دفتر رسانه ای کرزی آمده است که در این دیدار جان بس سفیر آمریکا در کابل نیز حضور داشت.

بیانیه می افزاید که این دیدار بر تحولات اخیر روند صلح متمرکز بود و شرکت کنندگان جلسه نیز نگرانی های خود را در رابطه با صلح ابراز کردند.

در این دیدار شماری از چهره های سیاسی افغانستان از جمله محمد یونس قانونی، محمد محقق، حامد گیلانی، عمر زاخیلوال و حکمت خلیل کرزی حضور داشتند.

براساس این بیانیه، سیاسیون افغان در این دیدار بر توقف جنگ و خشونت، جدول زمانی برای خروج نیروهای خارجی، گام های بعدی در روند صلح و دیگر موضوعات مربوطه تاکید کردند.

به گفته صدیق صدیقی سخنگوی ریاست جمهوری افغانستان، اشرف غنی از خلیلزاد خواسته بود تا جزئیات پیش نویس توافق آمریکا و طالبان را با دیگر رهبران سیاسی افغان نیز مطرح کند.

رویترز گزارش داد که غنی برای ایجاد اجماع سیاسی پیش از امضای توافق با طالبان قرار است در هفته جاری جلسه ای را با دیگر رهبران سیاسی افغان برگزار کند.

صدیقی درباره پیش نویس توافق آمریکا و طالبان، که هنوز به امضای ترامپ نرسیده، گفت که دولت افغانستان نیازمند مطالعه و ارزیابی جزئیات این پیش نویس است.

این در حالی است که به گزارش رسانه ها خلیلزاد متن پیش نویس تهیه شده را در حضور خودش برای مطالعه در اختیار غنی گذاشت اما پس از آن این نسخه را از رئیس جمهور افغانستان پس گرفت و اجازه نگه داشتن نسخه توافق را به وی نداد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 23 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tar-3tar.ir شناسه مطلب: 310

به "میزبانی کرزی از خلیلزاد و سیاسیون افغان، تاکید بر تعیین جدول خروج نظامیان خارجی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "میزبانی کرزی از خلیلزاد و سیاسیون افغان، تاکید بر تعیین جدول خروج نظامیان خارجی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید