نارضایتی 70 درصدی از ساختار سیاسی آمریکا، ساختار حاکم در خدمت صاحبان پول و قدرت است

به گزارش مجله تار و سه تار، نتایج یک نظرسنجی جدید نشان می دهد اکثر آمریکایی ها از ساختار سیاسی این کشور به شدت ناراضی و خشمگین هستند.

نارضایتی 70 درصدی از ساختار سیاسی آمریکا، ساختار حاکم در خدمت صاحبان پول و قدرت است

به گزارش گروه بین الملل مجله تار و سه تار، نظرسنجی مشترک ان بی سی و وال استریت ژورنال حاکی است که حدود 70 درصد شهروندان آمریکایی از ساختار سیاسی حاکم بر ایالات متحده ناراضی و خشمگین هستند.

بر اساس این گزارش، 70 درصد رای دهندگان آمریکایی شرکت کننده در این نظرسنجی اعلام نموده اند که ساختار سیاسی فعلی حاکم بر این کشور تنها در خدمت صاحبان پول و قدرت است.

این نظرسنجی همچنین نشان می دهد که 29 درصد جمهوریخواهان از ساختار سیاسی فعلی خشمگین هستند. این رقم در بین دموکراتها به بیش از 54 درصد رسیده است.

بیشترین میزان نارضایتی از ساختار سیاسی آمریکا نسبت به سال 2015 میلادی نیز مربوط به زنان زیر 50 سال بوده است به طوری که 48 درصد زنان زیر 50 سال اعلام نموده اند که از ساختار سیاسی فعلی آمریکا ناراضی هستند. این رقم نسبت به 2015 میلادی بیش از 10 درصد رشد داشته است.

بیش از 46 درصد آمریکایی های آفریقایی نیز گفته اند که از سیستم فعلی سیاسی ناراضی هستند که نسبت به 2015 میلادی با رشد 5 درصدی روبرو شده است. این میزان نارضایتی در بین دو رگه های هیسپانیک نیز با 11 درصد رشد به 49 درصد رسیده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 14 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tar-3tar.ir شناسه مطلب: 274

به "نارضایتی 70 درصدی از ساختار سیاسی آمریکا، ساختار حاکم در خدمت صاحبان پول و قدرت است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نارضایتی 70 درصدی از ساختار سیاسی آمریکا، ساختار حاکم در خدمت صاحبان پول و قدرت است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید