واکنش اپوزیسیون ترکیه به ابطال انتخابات شهرداری استانبول

به گزارش مجله تار و سه تار، در حالی که کمیسیون انتخابات ترکیه به تازگی شکایت حزب حاکم به رهبری رجب طیب اردوغان را پذیرفت و انتخابات شهرداری استانبول را باطل کرد، اپوزیسیون ترکیه در واکنش، این اقدام را دیکتاتوری ناب قلمداد کرد.

واکنش اپوزیسیون ترکیه به ابطال انتخابات شهرداری استانبول

به گزارش مجله تار و سه تار، در انتخابات شهرداری های ترکیه حزب عدالت و توسعه به رهبری رجب طیب اردوغان شهرداری استانبول را به رقیب خود، اکرم امام اوغلو از حزب مردم جمهوری خواه باخت اما علیه نتایج انتخابات به کمیسیون انتخابات شکایت کرد.

به گزارش خبرگزاری آنادولو، کمیسیون انتخابات امشب اعلام نموده که با لغو انتخابات برگزارشده شهردار استانبول، برگزاری این انتخابات باید تکرار گردد.

در پی این تصمیم کمیسیون انتخابات، اپوزیسیون ترکیه این شیوه حزب حاکم به رهبری اردوغان را دیکتاتورمنشانه خوانده که با این کار خود، اراده مردم را زیر پا می گذارد.

انورسال ادی گوزل، معاون رئیس حزب مردم جمهوری خواه در یک توییت به طعنه نوشته است: پیروزی بر حزب عدالت و توسعه امری است غیر قانونی.

او اضافه نمود: این سیستمی که اراده مردم را پایمال می نماید و به قانون بی اعتناست، نه دموکراتیک است و نه مشروع، بلکه دیکتاتوری ناب است.

شورای عالی انتخابات ترکیه با قبول اعتراض حزب عدالت و توسعه به نتایج انتخابات شهرداری استانبول، رأی به ابطال نتایج رأی گیری و برگزاری مجدد آن در تاریخ 23 ژوئن داد.

در جلسه این شورا، اعضا با آنالیز اعتراض ها به انتخابات شهرداری استانبول با 7 رأی موافق در مقابل 4 مخالف نتایج این انتخابات را باطل اعلام کردند.

این شورا فردا (سه شنبه) نیز به آنالیز اعتراض حزب عدالت و توسعه و همچنین حزب حرکت ملی به نتایج انتخابات شهرداری ها در مناطق بویوک چکمجه و مال تپه خواهد پرداخت.

بر اساس رأی صادره احزاب شرکت کننده در انتخابات 31 مارس حق شرکت در انتخابات مجدد را خواهند داشت و با کاندیداهای قبلی در این انتخابات رقابت خواهند کرد. فهرست رأی دهندگان بدون تغییر و همانند فهرست انتخابات 31 مارس خواهد بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 27 تیر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tar-3tar.ir شناسه مطلب: 148

به "واکنش اپوزیسیون ترکیه به ابطال انتخابات شهرداری استانبول" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش اپوزیسیون ترکیه به ابطال انتخابات شهرداری استانبول"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید