آمادگی لازم برای اجرای آیین نامه اعطای تابعیت به فرزندان دارای مادر ایرانی

به گزارش مجله تار و سه تار، استاندار مرکزی از آمادگی لازم برای اجرای آیین نامه اعطای تابعیت به فرزندان دارای مادر ایرانی در این استان خبر داد.

آمادگی لازم برای اجرای آیین نامه اعطای تابعیت به فرزندان دارای مادر ایرانی

سیدعلی آقازاده استاندار مرکزی در گفت وگو با ، با اشاره به آخرین برنامه ریزی ها برای اجرای آیین نامه اعطای تابعیت به فرزندان زنان ایرانی با مردان خارجی در این استان، اظهار کرد: برنامه ریزی های لازم برای اجرای این مصوبه اجرا شده است، البته در استان مرکزی اتباع خارجی عمدتا از کشور افغانستان هستند که در نهایت ما بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی و ابلاغ آن توسط رئیس جمهور ملزم به اجرای آن هستیم.

تصویب آیین نامه اعطای تابعیت به فرزندان زنان ایرانی بامردان خارجی

استاندار مرکزی با اشاره به اینکه این قانون به قید فوریت در این استان ابلاغ خواهد شد، ادامه داد: تمام زوج هایی که شوهر یا زن خارجی داشته اند و حاصل ازدواج آنها فرزندانی هستند که نیازمند به شناسنامه ایرانی باشد، حتما این نیاز برای آنها فراهم خواهد شد.

آیین نامه اعطای تابعیت ایرانی به فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی در آخرین جلسه هیئت دولت تصویب شد و علی ربیعی سخنگوی دولت در حاشیه جلسه هیئت دولت در تاریخ سی و یکم اردیبهشت تاکید کرد که بر اساس این آیین نامه استانداری ها به همراه سازمان ثبت احوال و در خارج از کشور هم دفاتر نمایندگی ما مسئول اجرای این آیین نامه هستند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 8 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tar-3tar.ir شناسه مطلب: 942

به "آمادگی لازم برای اجرای آیین نامه اعطای تابعیت به فرزندان دارای مادر ایرانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمادگی لازم برای اجرای آیین نامه اعطای تابعیت به فرزندان دارای مادر ایرانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید