مقالات گردشگری

چهل زینه قندهار؛ جلوه درخشان یک تاریخ

طاق چهل زینه یکی از جاذبه های تاریخی و فرهنگی افغانستان است که در دوران ظهیرالدین محمد بابر احداث شده و یادگاری از دوران حکومت بابری ها در افغانستان می باشد.

20 آبان 1398

تاکید مونسان و وزیر خارجه تاجیکستان بر گسترش همکاری ها در صنعت گردشگری

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ایران و وزیر امور خارجه تاجیکستان بر گسترش همکاری ها برای توسعه صنعت گردشگری میان دو کشور تاکید کردند.

19 آبان 1398

سرمایه گذاری ژاپن در دانشگاههای امریکا

به گزارش خبرنگاران، اقدامی که می تواند الگویی برای بسیاری از کشورهای دنیا باشد. دولت ژاپن دانشگاههای کلمبیا، جورج تاون و MIT آمریکا را برای ارایه این کمکها برگزیده است.

19 آبان 1398

محمودیان در گفت و گوی زنده با بخش خبری ساعت 20 شبکه چهار: صنایع دستی؛ گنج پنهان در استان های مختلف کشور است

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی گفت: ایران با ثبت 8 شهر و دو روستا در صندلی اول دنیا در ثبت شهرهای دنیای ایستاده است و چین و شیلی در رتبه های دوم و سوم هستند.

18 آبان 1398

اتاق فکر گردشگری با موضوع آموزش و اشتغال در تهران تشکیل می گردد

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان تهران گفت: آموزش، احتیاج اصلی و اساسی توسعه پایدار گردشگری در استان تهران است؛ به همین منظور اتاق فکر گردشگری استان تهران با حضور استادان و فعالان صنعت گردشگری با موضوع آموزش و اشتغال تشکیل می گردد.

14 آبان 1398

بازار ادویه فروشان استانبول

افرادی که تور استانبول را انتخاب می نمایند بیش از هر چیزی، عاشق تاریخ و دنیای مدرن آن هستند اما نباید از دیگر ویژگی های این شهر تاریخی همچون بازارهای سرپوشیده و سنتی غافل شوید.ادویه جات استانبول از گذشته های بسیار دور از شهر بسزایی برخوردار بوده است...

10 آبان 1398

بازگشایی مدرسه ها همراه با شهرداران مدرسه

تا مدرسه، دو قدم بیش تر نمانده است. امسال فصل مدرسه در بسیاری از مدرسه های تهران، همراه با شهرداران مدارس و ارائه برنامه های آن ها آغاز خواهد شد.

7 آبان 1398

چرا سعد حریری به عربستان رفت؟

سفر سریع نخست وزیر لبنان به عربستان باعث حدس های زیادی در رسانه ها و محافل سیاسی درباره اهداف آن شده است.

1 آبان 1398

سینمای پیمانکاری

علیرضا محمودی - دبیر گروه ادب و هنر:پروژه خصوصی سازی سینمای ایران نه تنها با شکست که با عقب نشینی همه جانبه ای روبه رو شده.

1 آبان 1398

31 کشته و 100 زخمی در ازدحام جمعیت کربلا ، وضعیت زائران ایرانی

ازدحام جمعیت در محل سرداب حرم مطهر امام حسین (ع) در کربلای معلا بر اساس آمار رسمی اولیه تاکنون 31 کشته و 100 زخمی به جا گذاشته است.

27 مهر 1398

بهترین جهت برای پرواز به کپنهاگ

کپنهاگ یکی از شهرهای زیبای دانمارک است و یکی از مقاصد اصلی گردشگری می باشد. امروزه پرواز به شهرکپنهاگ بسیار راحت و آسان می باشد و با داشتن یک برنامه تعیین می توان از این شهر زیبا بازدید کرد. بیشتر مسافرین برای پرواز به شهرکپنهاگ بهتر است از اطلاعات پرواز...

26 مهر 1398

تخفیف 15 درصدی مراکز اقامتی استان تهران در هفته گردشگری

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی استان تهران گفت: همزمان با هفته گردشگری (5 الی 12 مهرماه) مسافران و گردشگران می توانند از تخفیف 15 درصدی در مراکز اقامتی منتخب در استان تهران استفاده کنند.

25 مهر 1398

سفر هیأت پارلمانی سوریه به اردن

یک هیأت مجلسی سوریه امروز (شنبه) برای شرکت در نشست مجلس عربی، وارد اردن شد.

22 مهر 1398

ماخونیک، روستای آدم کوتوله ها

در گوشه ای دور در جنوب استان خراسان جنوبی، نزدیک مرزش با افغانستان، روستایی واقع شده است که حدود یک قرن پیش مردمانی با قامت خیلی کوچک در آن ساکن شدند.

21 مهر 1398

احتمال تحریم وزرای خارجه کشورهای نزدیک به حزب الله

وزیر و نماینده سابق لبنانی مدعی شد که دولت آمریکا تحریم مسئولان نزدیک به حزب الله در کشورهای منطقه را در دستور کار خود قرار داده است.

20 مهر 1398

توسعه صنعت گردشگری سمنان احتیاج به همکاری بین بخشی دارد

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان گفت: توسعه صنعت گردشگری با همکاری بین بخشی محقق می گردد.

20 مهر 1398

تکمیل فاز اول بازارچه صنایع دستی آق قلا در استان گلستان شروع شد

مدیرکل میراث فرهنگی استان گلستان از شروع عملیات اجرایی تکمیل فاز اول ساختمان بازارچه صنایع دستی آق قلا با اعتباری حدود 10میلیارد ریال اطلاع داد.

19 مهر 1398

رئیس جمعیت هلال احمر: وضعیت انبارهای هلال احمر به شرایط قبل از سیل سال جاری برمی شود

رئیس جمعیت هلال احمر کشور تاکید نمود با تزریق اعتبارات برنامه و بودجه، وضعیت انبارهای هلال احمر به شرایط قبل از سیل سال جاری برمی شود.

17 مهر 1398

اعلام حمایت هتلداران و دفاتر خدمات مسافرتی خراسان جنوبی از دکتر مونسان

جامعه هتلداران و انجمن دفاتر خدمات مسافرتی و جهانگردی استان خراسان جنوبی در بیانیه های جداگانه حمایت خود را از علی اصغر مونسان به عنوان وزیر پیشنهادی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اعلام کردند.

17 مهر 1398

شروع مرحله دوم مرمت گنبد مسجد شیخ لطف الله اصفهان

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان از شروع مرحله دوم گنبد نفیس مسجد شیخ لطف الله اصفهان اطلاع داد.

15 مهر 1398
تعداد: (84)