علم و تکنولوژی

نگاهی گذرا به هجدهمین دوره اکسپو فناوری پیشرفته پکن

خبرنگاران: در کنار اکسپو فناوری پیشرفته پکن و به صورت همزمان اکسپو نوآوری جوانان پکن نیز در مرکز نمایشگاهی بین المللی چین برگزار گردید.

29 دی 1398

سگ های رباتیک برای نخستین بار به پلیس یاری می نمایند

پلیس ایالتی ماساچوست برای نخستین بار از سگ های رباتیکی که توسط شرکت بوستون داینامیکس ساخته شده، استفاده کرد.

22 دی 1398

کمبود حادی در حوزه دارو های مربوط به سرطان نداریم

انصاری گفت: خوشبختانه در حال حاضر کمبود حادی در حوزه دارو های شیمی درمانی و هورمون درمانی نداریم و با همکاری وزارت بهداشت، دانشگاه های علوم پزشکی سطح کشور و بخش خصوصی تجهیزات رادیوتراپی مورد نیاز نیز به شکل گسترده ای تامین میگردد.

14 دی 1398

96 درصد آب های زیرزمینی کاربرد کشاورزی ندارد ، خطر فروچاله ها در بوشهر

خبرنگاران/بوشهر مدیر محیط زیست و کیفیت منابع آب شرکت سهامی آب منطقه ای بوشهر مطرح نمود: در 70 درصد از یک دهه اخیر با خشکسالی دست و پنجه نرم کرده ایم و این موضوع باعث کاهش شدید منابع آب سطحی و زیرزمینی شده است.

3 دی 1398

خواب راحت شبانه با روغن های معطر

خبرنگاران: به خواب رفتن و داشتن خواب کافی و با کیفیت در طول شب یک احتیاج فیزیولوژیک برای بدن است. خواب یاری می نماید واضح تر و بهتر فکر کنید و تمرکز بهتری داشته باشید. ولی به طور برعکس هم اگر به میزان کافی نخوابید، سلامت ذهن و جسم شما تحت تأثیر قرار می گیرد....

30 آذر 1398

تشخیص افراد زنده از مُرده تنها با یاری یک پهپاد

پژوهشگران به تازگی پیروز به توسعه پهپادی شده اند که می تواند در زمان بحران برای یاری به افراد بشتابد و با ثبت چند تصویر از آنها دریابد که آیا آنها زنده هستند یا خیر.

19 آذر 1398

طرح مدیریت زیست بومی تالاب های گلستان چشم انتظار تصویب

خبرنگاران، گروه استان ها- زهرا بهرامی: آلاگل، آلماگل، آجی گل و گمیشان جزو تالاب های بین المللی استان گلستان هستند که در سال های اخیر به ویژه در تابستان گذشته به دلیل شرایط اقلمی حاکم در منطقه و خشکسالی تا مرز بحران خشکی پیش رفته و وسعت آن ها به شدت کاهش...

16 آذر 1398

همه دارو های بیهوشی مصرفی در کشور استاندارد است

رئیس دومین کنگره بین المللی بیهوشی قلب با اشاره به اینکه جراحی قلب و بیهوشی در همه سنین امکان پذیر است، گفت: همه دارو های بیهوشی که در کشور استفاده می شود استاندارد های لازم را دارد.

15 آذر 1398

رویترز: عملیات های جاسوسی سایبری روسیه در پوشش ایرانی ها!

رویترز نوشت که هکرهای دولت روسیه طی عملیاتی جاسوسی از ابزارهای هکرهای ایرانی استفاده نموده اند.

14 آذر 1398

اختراعهمزن تیغه پیچشی فرآیندهای اختلاط دوفازی گاز مایعتوسط مبتکران سمنانی

مسئول مرکز مالکیت فکری پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان از ثبت اختراعهمزن تیغه پیچشی فرآیندهای اختلاط دوفازی گاز- مایع به همت محقق دانشکده مهندسی شیمی، نفت و گاز دانشگاه سمنان با همکاری پارک علم و فناوری این دانشگاه اطلاع داد.

12 آذر 1398

جدیدترین فناوری ها در کنفرانس جهانی اینترنت

کنفرانس جهانی اینترنت قرار است 20 تا 22 اکتبر در یکی از شهرهای چین برگزار گردد و جدیدترین فناوری ها را طی آن به نمایش بگذارد.

9 آذر 1398

مسمومیت دانشجویان علم و صنعت؛ از بی اطلاعی روابط عمومی دانشگاه تا آمار ضد و نقیض

مسمومیت تعداد زیادی از دانشجویان دانشگاه علم و صنعت در 24 ساعت گذشته تیتر بسیاری از رسانه ها شده است، خبرنگاران صحبت های افراد مختلف را که به گونه ای با این حادثه در ارتباط هستند را مورد آنالیز قرار داده تا واقعیت و جزئیات حادثه معین گردد. ...

7 آذر 1398

توسعه شبکه کابل در مرکز مخابرات دکتر حسابی

عملیات کابل برگردان با هدف توسعه شبکه کابل در مرکز مخابرات دکتر حسابی از 28 مهر ماه شروع می گردد.

6 آذر 1398

دانشمندان حوزه نانو و انرژی تجدیدپذیر دنیا اسلام آبان ماه به ایران می آیند

شبکه نانوفناوری دنیا اسلام همزمان با اعطای جایزه مصطفی (ص) از 13دانشمند حوزه نانو و انرژی تجدید پذیر برای به اشتراک گذاری تجارب دعوت نموده است.

30 آبان 1398

منطقه ویژه اقتصادی لرستان آماده پذیرش سرمایه گذار است

به گزارش خبرنگاران، فرزاد محمدی بعدازظهر شنبه در دیدار با دست اندرکاران فصلنامه تجارت با ایران گفت: استان لرستان با هفت استان دیگر کشور همجوار بوده که از این نظر موقعیت مناسبی را دارا است.

24 آبان 1398

کتاب پداگوژی؛ علم و هنر یاددهی و یادگیری معرفی و تحلیل می شود

به گزارش خبرنگاران، پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش با همکاری انجمن مطالعات برنامه درسی ایران، انجمن مدیریت آموزشی ایران و دانشگاه فرهنگیان، میزگرد نقد و بررسی کتاب پداگوژی را با حضور دکتر فریده مشایخ، مترجم کتاب برگزار می کند. در این میزگرد که با مدیریت...

21 آبان 1398

پورعلی فرد: چوپان باید قدر نعمت را بداند، او با پول فدراسیون حرفه ای شد

رییس فدراسیون بدنسازی در واکنش به نقدها نفر سوم مسترالمپیا مبنی بر عدم حمایت از او، گفت: ما بر اساس قانون نمی توانیم هیچگونه حمایتی از ورزشکاران حرفه ای داشته باشیم و یک ریال هم نمی توانیم برای آن ها هزینه کنیم.

17 آبان 1398

با پیروز ترین مدیران دنیای فناوری آشنا شوید

برخی از مدیران شرکت های حوزه فناوری با افکار و اقدامات شگفت انگیز خود باعث شده اند که برای کارمندان خود الهام بخش باشند.

15 آبان 1398

ثبت نام فراخوان جذب هیئت علمی تا خاتمه امروز 10 مهرماه ادامه دارد

متقاضیان شرکت در فراخوان جذب هیئت علمی تا ساعت 24 امروز چهارشنبه دهم مهر ماه برای ثبت نام فرصت دارند.

14 آبان 1398

خطر عفونی ها بیخ گوش کلان شهرها

معضل پسماندها داستانِ روز کلان شهرهای کشورمان است و در این میان پسماندهای بیمارستانی و زباله های عفونی مطب های پزشکان، هم تهدیدی برای سلامت شهروندان بوده و هم چهره خیابان ها را زشت کرده اند.

13 آبان 1398
تعداد: (96)