استفاده از تکنولوژی تشخیص چهره در سان فرانسیسکو ممنوع می گردد

به گزارش مجله تار و سه تار، قانون گذاران شهر سان فرانسیسکو به ممنوعیت بهره گیری از سیستم های تشخیص چهره رای داده اند. بر اساس این تصمیم، نهادهای محلی مانند اداره حمل و نقل شهری یا پلیس دیگر حق استفاده از این تکنولوژی را ندارند. علاوه بر این، هر برنامه ای برای خرید هر نوع سیستم نظارتی جدید باید توسط مدیران شهری تصویب گردد.

استفاده از تکنولوژی تشخیص چهره در سان فرانسیسکو ممنوع می گردد

مخالفان این لایجه می گویند که با این کار، امنیت مردم در معرض خطر قرار می گیرد و به مانعی برای کوشش های مربوط به مبارزه با جرائم بدل می گردد. افرادی که موافق این اقدامات هستند، اعتقاد دارند فناوری تشخیص چهره فعلی غیرقابل اطمینان است و بیش از هر چیزی نمودی از نقض غیرضروری حریم خصوصی مردم محسوب می گردد. مشخصا، مخالفان می گویند که این سیستم ها معمولا برای زنان و افراد دارای پوست تاریک تر عملکرد مناسبی ندارد.

مت کیگل از اتحادیه آزادی های مدنی آمریکا در کالیفرنیای شمالی گفته: با این رای، سان فرانسسیکو اعلام نموده که تکنولوژی تشخیص چهره با دموکراسی سالم سنخیتی ندارد و ساکنان حق دارند در خصوص چنین تکنولوژی های اظهارنظر نمایند. انتظار می رود رای گیری ثانویه برای تبدیل این تصمیم به قانون شهری، در هفته آینده انجام گردد.

یکی دیگر از افرادی که موافق استفاده از این تکنولوژی است، در این رابطه می گوید: ما بر این باوریم که مسائل مربوط به تکنولوژی تشخیص چهره وجود دارد و فعلا نباید مورد استفاده قرار بگیرد. اما این تکنولوژی مرتبا بهبود می یابد و اگر به صورت مسئولانه مورد استفاده قرار بگیرد، مزایای زیادی به همراه دارد. به همین خاطر نباید شهرها را از این مزیت محروم کنیم.

قوانین جدید در خصوص اقدامات امنیتی در فرودگاه یا بندر سان فرانسیسکو اعمال نمی گردد، زیرا آن ها توسط آژانس های فدرال اداره می شوند و ادارات محلی نقشی ندارند. بعضی دیگر از فعالان، می خواستند که این قانون برای پلیس سان فرانسیسکو اجرا نگردد. اگرچه پلیس های این شهر در حال حاضر از سیستم تشخیص چهره استفاده نمی نمایند، ولی پلیس های بعضی از شهرهای آمریکا از این تکنولوژی بهره می برند.

منبع: BBC

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 31 تیر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tar-3tar.ir شناسه مطلب: 155

به "استفاده از تکنولوژی تشخیص چهره در سان فرانسیسکو ممنوع می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استفاده از تکنولوژی تشخیص چهره در سان فرانسیسکو ممنوع می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید