دوریان با شدت کمتر به سمت آمریکا می رود

به گزارش مجله تار و سه تار، طوفان دوریان که باعث ویرانی و سیل شدید در باهاما شده اکنون با سرعت کم در حال حرکت در نواحی شمال غربی این جزایر است.

دوریان با شدت کمتر به سمت آمریکا می رود

به گزارش مجله تار و سه تار، تصاویر ماهواره ای بخش های وسیعی از باهاما از جمله فرودگاه بین المللی گرند باهاما و شهر بندری مارش در آباکو را زیر آب نشان می دهد. همچنین تاکنون مرگ پنج نفر در آباکو تایید شده است.

شدت دوریان روز سه شنبه افت کرد و به یک طوفان درجه دو تبدیل شد اما با این حال جزایر شمال غربی باهاما همچنان شاهد بارندگی و باد شدید و خیزش دریا هستند.

ساکنان شمال باهاما که شماری از آنها روی بام خانه ها گرفتار شده اند، همچنان منتظر یاری هستند. این طوفان درحالی که در شدیدترین حالت یعنی درجه پنج بود دوشنبه شب با بادهایی به سرعت تقریبا 300 کیلومتر در ساعت به باهاما رسید.

ساحل شرقی آمریکا هم اکنون برای رسیدن طوفان در حالت آماده باش است.

شهر پام بیچ در فلوریدا که حدود 150 کیلومتر دورتر است، روز سه شنبه شاهد بادهایی به سرعت 96 کیلومتر در ساعت بود.

ویدئوها و گزارش های شاهدان عینی تصاویری از سیل بسیار شدید و گسترده ترسیم می نمایند به طوری که خانواده ها وحشتزده برای فرار از سیل به بام خانه ها پناه برده اند. همچنین تصاویر ویدئویی وبسایت خبری باهاما پرس نشان می دهد که بیمارستانی در منطقه سیل زده به زیر آب رفته است و بیماران مجبور به تخلیه آن شده اند.

این وبسایت نوشت که کل شهر بندری مارش در جزایر آباکو زیر آب رفته و اخطار داد که آمار کشته ها ممکن است بعد از برطرف شرایط اضطراری و روشن شدن اوضاع افزایش یابد.

بنابر گزارش شبکه خبری بی بی سی، مرکز ملی طوفان های آمریکا پیش بینی می نماید که دوریان به آرامی به سوی شمال غربی حرکت کند و بعد بیشتر به سوی شمال تغییر جهت دهد. فلوریدا، جورجیا، کارولینای جنوبی و شمالی جملگی وضعیت اضطراری اعلام نموده اند و در بسیاری مناطق دستور تخلیه اجباری صادر شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tar-3tar.ir شناسه مطلب: 262

به "دوریان با شدت کمتر به سمت آمریکا می رود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دوریان با شدت کمتر به سمت آمریکا می رود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید