رسول پناه: با کف قرارداد 110 میلیاردی تمام مسائل پرسپولیس حل می شود ، شروط ما به نفع قرمزهاست

به گزارش مجله تار و سه تار، سرپرست باشگاه پرسپولیس گفت: برای کارگزار تصمیماتی گرفتیم و شروطی را درنظر گرفتیم که به نفع پرسپولیس است.

رسول پناه: با کف قرارداد 110 میلیاردی تمام مسائل پرسپولیس حل می شود ، شروط ما به نفع قرمزهاست

به گزارش گروه ورزشی خبرنگاران، مهدی رسول پناه در خصوص اینکه هواداران پرسپولیس احساس می کنند در این باشگاه اختلافاتی وجود دارد، گفت: اجازه بدهید مقداری به عقب برگردیم، در آخر سال 98 که مدیرعامل باشگاه استعفا داد، ما وارد فاز جدید از تغییرات شدیم. هیأت مدیره باشگاه به من که رئیس هیأت مدیره بودم، وظایف مدیرعاملی را محول کرد. ما با انبوهی از بدهی های ریز و درشت داخلی و خارجی روبرو بودیم. تعهد به بازیکنان و بدهی هایی که به شرکت های مختلف وجود داشت.

رسول پناه ادامه داد: توانستیم در مدت کمی که تا آخر سال داشتیم پرسپولیس را به آرامش برسانیم، با طلبکاران صحبت کردیم از آنها مهلت گرفتیم. در بحث احکام فیفا که 9 تا 10 پفراینده وجود داشت مدیریت کردیم با فیفا ارتباط برقرار کردیم. ضمن اینکه توانستیم به ساختار خوبی در هیأت مدیره برسیم.

سرپرست باشگاه پرسپولیس که با برنامه تهران ورزشی گفت وگو می کرد در اشاره به ساختار جدید این باشگاه ادامه داد: ساختار باشگاه را که پیش از این هیچ ساختاری نداشت توانستیم به شکل مدرنی دربیاوریم که مشغول اجرایی کردن آن هستیم. مهمترین مشکل ما بحث کارگزار ما بود. برای کارگزار تعهداتی ایجاد شده بود که متأسفانه منافع پرسپولیس را نه تأمین و نه تضمین می کرد و این مسئله هم برای ما و هم برای کارگزار وجود داشت.

وی در خصوص اینکه آیا تا آخر خرداد 30 میلیارد تومان به باشگاه پرسپولیس تزریق خواهد شد، گفت: بله، ما این کار را انجام دادیم و حاضریم از این قرارداد دفاع حقوقی کنیم. هیچ قراردادی از سال 86 در پرسپولیس به پایان نرسیده. من با مدرک صحبت می کنم و امور مالی ما هم می تواند شهادت دهد، چون کار کارشناسی و حقوقی خوبی انجام نشده بود. اگر این کارگزار به تعهداتش عمل نکند، امکان مسئله دیگری هم وجوددارد. مهم این است که تصمیماتی گرفتیم و شروطی را در نظر گرفتیم که به نفع پرسپولیس است.

وی ادامه داد: قطعا کاری می کنیم که کارگزار به تعهد خودش عمل کند. در خصوص 30 میلیارد اگر یک روز طبق جدول زمانی تأخیر کند، تصمیم دیگری می گیریم. فقط یکبار 15 روز به آنها فرصت دادیم.

سرپرست باشگاه پرسپولیس در خصوص سقف و کف قرارداد عنوان کرد: مهمترین مسئله ما همین بود. ما کف در حدود 110 میلیارد تومانی ایجاد کردیم که عدد خیلی بالایی است. اگر این همکاری بین پرسپولیس و کارگزار برقرار باشد، مطمئن باشید حداقل 110 میلیارد تا 25 یا آخر برج 2 دریافت می شود و تمام مسائل پرسپولیس حل می شود. این تصمیم را گرفتیم و قطعاً اتفاق می افتد.

سرپرست باشگاه پرسپولیس در خصوص تجربیات گذشته نشان می دهد چنین اتفاقی نخواهد افتاد گفت: من همیشه این ایراد را می گرفتم که چرا در پرسپولیس یک قرارداد خوب حقوقی بسته نمی شود. ما بهترین مشاوران حقوقی را آوردیم. خود من کارشناس رسمی دادگستری هستم، هنگامی که قرارداد این کارگزار را به عنوان الحاقیه می خواستند ببندند، یکی دو شرکت هم آمدند و به آنها گفتیم این شروط ما است. چقدر این هواداران آزرده خاطر شوند. قرارداد ما محکم است من قابل نقد هستم اما حاضرم به صورت علنی در خصوص این قرارداد دفاع و بحث کنم.

وی در خصوص اینکه آیا تا آخر خرداد بخش زیادی از مطالبات بازیکنان و برانکو پرداخت خواهد شد، گفت: بحث برانکو بحث خاصی است. ما بخشی از تعهداتمان را پرداخت خواهیم کرد. بدهی پرسپولیس خیلی زیاد است ولی با مدیریت و برنامه ریزی آنها را پرداخت می کنیم. قول می دهم تا آخر قراردادی که با این کارگزار داریم همه بدهی ها را صاف کنیم.

رسول پناه در خصوص اینکه اگر قرار است استقلال و پرسپولیس در شش ماه اول سال واگذار شوند، قرارداد سه ساله با کارگزار چگونه خواهد بود عنوان کرد: اشتباهی که برخی می کنند همین است. بخش خصوصی سازی یک شبه نیست مراحلی ندارد. اینطور نیست که تا آخر سال به یکباره واگذار شود. با همین شروط می خواهند واگذار کنند. مثلا اگر واگذاری دو سال طول بکشد، پرسپولیس چه کار کند؟ روی هوا بماند؟ این شرکت هم پیش بینی ها و منافعی دارد و ما نظرمان این است که این قرارداد برد برد است.

وی در خصوص اینکه اگر این باشگاه وارد بورس شود و هواداران و سهامداران نخواهند با این کارگزار کار کنند تکلیف چه خواهد بود، گفت: با همین شرایط واگذار می کنند. هر کسی می آید این شرایط را اعلام می کنند، همه اینها در هر شرکتی که وارد بورس می شود با جزئیات بیان می شود.

سرپرست باشگاه پرسپولیس در پاسخ به این سؤال که آیا همچنان مصر به ادامه برگزاری لیگ هستند، عنوان کرد: حتماً، سلامتی همه افراد مخصوصا بازیکنان اولویت ما است، اما این مسئله بهانه ای برای کسانی شد که اهداف دیگری دارند. ما 10 امتیاز جلو هستیم، هزینه های ما با هزینه تیم های دیگر فرق دارد. تیم بزرگ پرسپولیس مسائلش هم بزرگ هستند. نظرم این است که لیگ برگزار می شود. جناب حریرچی هم گفت تمرینات در خرداد برگزار شوند. نظر ما قهرمانی مقتدرانه در زمین است. اگر هم برگزار نشود، شرایط قهرمانی برای ما است. در نیم فصل قهرمان بودیم. فصل قبل هم قهرمان بودیم. پرسپولیس تمام فاکتورهای قهرمانی را دارد.

رسول پناه در خصوص اینکه در هیأت مدیره پرسپولیس بر سر مدیرعاملی اختلاف وجود دارد گفت: هیچ اختلافی وجود ندارد. تضارب آرا وجود دارد، اما مهم این است که احترام به خرد جمعی حاکم است. من، هاشمی و رغبتی با جدیت به دنبال حل مسائل هستیم. برخی می خواهند ابهت هیأت مدیره پرسپولیس را از بین ببرند. اخباری در فضای مجازی منتشر می شود که نمی دانم از کجا می آیند. ما شبانه روز در حال زحمت کشیدن هستیم و این جفا است.

وی در ادامه شرح داد: به همه هواداران پرسپولیس قول می دهم که فرایند پیشرفت و ارتقای پرسپولیس در حال اتفاق افتادن است. مسائل در حال حل شدن هستند. اسیر بحث های فضای مجازی که می خواهند پرسپولیس را متلاطم نشان بدهند نشوید. به هیأت مدیره باشگاه اطمینان کنید. قطعا آنچه را تصمیم می گیریم قطعا به نفع پرسپولیس و هواداران است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 18 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tar-3tar.ir شناسه مطلب: 931

به "رسول پناه: با کف قرارداد 110 میلیاردی تمام مسائل پرسپولیس حل می شود ، شروط ما به نفع قرمزهاست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رسول پناه: با کف قرارداد 110 میلیاردی تمام مسائل پرسپولیس حل می شود ، شروط ما به نفع قرمزهاست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید