شکست تیم ملی والیبال ایران برابر کانادا، اتفاق هفته اول تکرار شد!

به گزارش مجله تار و سه تار، ملی پوشان والیبال کشورمان در ششمین ملاقات خود در لیگ ملت ها برابر تیم ملی کانادا به میدان رفتند و با وجود نمایش خوب در ست سوم اما در نهایت بازی را واگذار کردند.

شکست تیم ملی والیبال ایران برابر کانادا، اتفاق هفته اول تکرار شد!

اگر علاقمند به سفر با بهترین تور کانادا ارزان قیمت هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور کانادا از تورنتو، مونترال و آبشار نیاگارا دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

تیم ملی والیبال ایران که در هفته اول رقابت های لیگ ملت ها صاحب یک پیروزی برابر استرالیا شده بود و ملاقات برابر فرانسه و ژاپن را با شکست به سرانجام برده بود، در هفته دوم برابر آرژانتین به پیروزی رسید اما برابر ایتالیا مغلوب شد.

ملی پوشان کشورمان یکشنبه شب در سومین ملاقات از هفته دوم به مصاف تیم ملی کانادا رفتند و 3 بر یک این ملاقات را به حریف واگذار کردند. نتایج این ملاقات به توضیح زیر است:

25 بر 23 - 25 بر 22 - 21 بر 25 و 25 بر 22

ست اول؛ بازگشت به بازی بی نتیجه بود

ملی پوشان ایران که در شروع ست نخست نمایش برابری با کانادا داشتند با نزدیک شدن به امتیازات وقت استراحت فنی اول با حریف خود فاصله دریافتد و در ادامه هم نتوانستند این فاصله را جبران نمایند. با این حال این سرانجام کار نبود و در امتیازات سرانجامی تیم ایران نمایش خوبی داشت و با دریافت چند امتیاز 23 بر 24 به حریف نزدیک شدند.

با این حال در امتیاز سرانجامی کانادا عملکرد خوبی داشت و با وجود اینکه بازیکنان ایران در امتیازات سرانجامی به بازی برگشته بودند اما در نهایت گیم اول را 25 بر 23 از تیم کشورمان بردند.

ست دوم؛ شروع خوب ایران، سرانجام بد

تیم کشورمان ست دوم را خوب شروع کرد و چند امتیاز با حریف فاصله گرفت. با این حال این کاناد بود که بازگشت خوبی به بازی داشت و با دریافت های کم نقص وقت اول استراحت فنی را با یک امتیاز بیشتر به سود خود انتها داد.

در ادامه بازهم این کانادا بود که در سرویس و دریافت ها عملکرد بهتری داشت و فاصله اش با ایران را حفظ کرد. آنها در امتیاز 21 چهار امتیاز با ایران فاصله داشتند تا در آستانه بردن دومین ست قرار بگیرد. کولاکوویچ در این امتیاز وقت استراحت گرفت تا تذاکرات فنی را به بازیکنانش بدهد.

سرویس های خوب امیر غفور در بازگشت به زمین فاصله را به دو امتیاز رساند اما بازهم کانادا با دریافت امتیاز 23 فاصله اش را حفظ کند. درحالی که کانادا 23 بر 21 از ایران پیش بود فرهاد قائمی به زمین آمد تا یاری حال تیم کشورمان باشد اما عملکرد خوب کانادا روی تور و استفاده از فضای خالی زمین ایران باعث شد تیم حریف دومین ست را هم 25 بر 22 از ایران ببرد.

ست سوم؛ اختلاف عجیب جبران شد

سومین ست از جدال با کانادا برای ایران بسیار بد و ناامیدنماینده شروع شد. حریف که دو ست را برده بود 9 بر 2 از ایران پیش افتاد که این اختلاف تا حدودی در انگیزه بازیکنان تاثیر منفی گذاشت. با این حال یک ضربه فرهاد قائمی و هیجانی که او در بازی ایجاد کرد باعث شد ایران چند امتیاز بگیرد و فاصله را کمتر کند.

کانادایی ها در دریافت بسیار خوب عمل کردند و روی تور هم ضربات محکمی را به توپ وارد می کردند که دریافتش برای ملی پوشان کشورمان بسیار سخت بود. به همین خاطر مجددا حریف در امتیاز 11 بر 5 از ایران فاصله گرفت.

در ادامه کار تیم ایران دست به چند تعویض زد که نمایش خوب فرهاد قائمی باعث شد اوضاع کمی بهتر گردد. همین عملکرد خوب روحیه بازیکنان ایران را بهتر کرد و سرویس های با ریسک بالا هم یاری کرد تا فاصله در امتیاز 14 برای کانادا به یک امتیاز برسد. با رسیدن ایران به امتیاز 13 و کم شدن فاصله تیگانا برای کانادا وقت استراحت گرفت تا نکات لازم را به شاگردانش گوشزد کند.

سامان فائزی که یکی از تعویض شده ها در ست سوم بود توانست در رسیدن ایران به کانادا تاثیر زیادی داشته باشد و با نمایش خوب او ایران برای نخستین بار در این ست 15 بر 14 از حریف پیش بیفتد. شفیعی که در خط سرویس قرار گرفته بود با زدن چند سرویس خوب ایران را زودتر از کانادا به امتیاز 16 رساند تا برخلاف وقت استراحت فنی اول، این ایران باشد که با اختلاف حریف را به بیرون زمین راهنمایی کند.

در شروع مجدد ایران بازهم برمیزان اختلافش اضافه نمود و 20 بر 17 از حریف پیش افتاد و این رجحان را تا امتیاز 23 بر 19 حفظ کرد و در سرانجام ست سوم را 25 بر 21 به سود خود انتها داد.

ست چهارم؛ رقابت نزدیک و فشرده

نمایش خوب ایران در ست سوم این روحیه و انگیزه را ایجاد کرد تا بازیکنان کشورمان ست چهارم را هم با پیروزی به سرانجام برسانند اما کانادایی ها هم دست بردار نبودند و نمایش نزدیکی داشتند.

در حالی که رقابت نزدیک و فشرده دو تیم از ابتدای گیم چهارم شروع شده بود دو تیم در امتیاز 17 مساوی پیش رفتند. دریافت امتیاز یک به یک که در بیشتر زمان ست چهارم صورت گرفت در امتیاز 18 هم ادامه پیدا کرد و در امتیاز بعدی هم همین فرایند دنبال شد. تک دفاع خوب امیر غفور باعث شد ایران زودتر از حریف به امتیاز 20 برسد اما کانادا ضمن جبران این امتیاز 21 بر 20 از ایران پیش افتاد.

کانادا که احساس خطر نموده بود در امتیازات سرانجامی ست چهارم نمایش کم اشتباه تری داشت و سه امتیاز از ایران پیش افتاد تا کار برای شاگردان کولاکوویچ سخت گردد. به همین خاطر سرمربی تیم ملی ایران در امتیاز 23 بر 20 برای تیمش وقت استراحت گرفت تا شاید عامل بازگشت بازیکنان به فرایند امتیازی گیری گردد.

کانادا در ادامه خوب بودنش در امتیازات سرانجامی توانست عملکرد خوبی داشته باشد و در نهایت این ست را 25 بر 21 به سود خود انتها داد و در مجموع 3 بر یک پیروز شد تا تیم ایران با دو شکست و یک پیروزی هفته دوم را به سرانجام برساند.

تیم ملی والیبال ایران در هفته اول هم صاحب یک پیروزی و دو شکست شده بود و در هفته دوم همین اتفاق را تکرار کرد و برابر آرژانتین به پیروزی رسید اما برابر تیم های کانادا و ایتالیا تن به شکست داد.

هفته سوم رقابت های لیگ ملت ها به میزبانی روسیه برگزار خواهد شد و تیم ملی کشورمان به مصاف برزیل، روسیه و چین خواهد رفت.

منبع: اقتصاد ایران
انتشار: 16 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tar-3tar.ir شناسه مطلب: 865

به "شکست تیم ملی والیبال ایران برابر کانادا، اتفاق هفته اول تکرار شد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شکست تیم ملی والیبال ایران برابر کانادا، اتفاق هفته اول تکرار شد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید