عکس ، لحظه مرگ یک دنباله دار ، تصویری خیره کننده که برترین لقب گرفت

به گزارش مجله تار و سه تار، تصویری از یک دنباله دار در حال مرگ هم داوران مسابقه عکاسی و هم فضای مجازی را متحیر نموده است.

عکس ، لحظه مرگ یک دنباله دار ، تصویری خیره کننده که برترین لقب گرفت

به گزارش خبرنگاران و به نقل از روزنامه سان، جرالد رِمان، عکاس نجوم اتریشی، جایزه عکاس نجومی سال را از رصدخانه سلطنتی گرینویچ برای این عکس دریافت کرد.

این عکس یک رویداد قطع ارتباط را نشان می دهد؛ نقطه ای که در آن ذرات خورشیدی، دم یک دنباله دار را از خود آن جدا می نمایند.

عماد احمد داور مسابقه می گوید: نجوم، اسطوره و هنر به زیبایی در این عکس کنار هم قرار گرفته اند. این برای دانشمندان ارزش زیادی دارد، زیرا به زیبایی، یک رویداد قطع ارتباط را به تصویر می کشد.

رمان این عکس را در نامیبیا در روز کریسمس سال 2021 گرفت و آن را در رده سیارات، دنباله دارها و سیارک ها به مسابقه رصدخانه سلطنتی گرینویچ برای سال 2022 ارسال کرد.

رمان گفت: تکه ای از دم دنباله دار لئونارد به وسیله باد خورشیدی گرفته و با آن همراه شد. من خیلی خوش شانس بودم که وقتی سقف رصدخانه را باز کردم، هوا در مزرعه تیوولی، نامیبیا، عالی بود. متوجه شدم که دم دنباله دار در اولین تصویری که گرفتم چشمگیر به نظر می رسد، بنابراین تصمیم گرفتم میدان دید را با تصویر دوم توسعه دهم و در اینجا قطع ارتباط رخ داد.

لایو ساینس گزارش داد که دنباله دار لئونارد به سمت فضای میان ستاره ای حرکت نموده و دیگر از درون منظومه شمسی عبور نخواهد کرد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 1 مهر 1401 بروزرسانی: 1 مهر 1401 گردآورنده: tar-3tar.ir شناسه مطلب: 2071

به "عکس ، لحظه مرگ یک دنباله دار ، تصویری خیره کننده که برترین لقب گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عکس ، لحظه مرگ یک دنباله دار ، تصویری خیره کننده که برترین لقب گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید