هواپیماهای پروازهای ماهان به چین با پروازهای داخلی مشترک نیست

به گزارش مجله تار و سه تار، رضا جعفرزاده در مصاحبه با خبرنگاران، درباره پیشگیری های سازمان هواپیمایی کشوری در مورد جلوگیری از ویروس کرونا با پروازهای شرق آسیا به تهران گفت: برخلاف آنچه که گفته می گردد که هواپیماهایی که ماهان برای پروازهای چین استفاده می نماید برای پروازهای داخلی نیز مورد استفاده قرار می گیرد، این اتفاق هرگز رخ نداده و این هواپیماها اختصاصاً در پروازهای خارجی استفاده می گردد.

هواپیماهای پروازهای ماهان به چین با پروازهای داخلی مشترک نیست

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید و از قدیمیترین تاریخچه آسیا دیدن کنید و از دیوار چین در پکن عبور کنید و به نمایشگاه گوانجو رفته و در خیابانهای شانگهای قدم بزنید.

وی اضافه نمود: سازمان هواپیمایی کشوری به فرودگاه هایی که پروازهای بین المللی دارند دستور داده تا همه مسافران به طور کامل چک شوند و مورد معاینه قرار گیرند.

به گفته سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری، غربالگری مسافران پروازهای ورودی بین المللی خصوصاً مسافرانی که از کشورهای شرق آسیا وارد کشور می شوند به خوبی در حال اجرا است و تا به امروز مورد گزارش نشده است.

جعفرزاده یادآور شد: از زمان شیوع ویروس کرونا در کشور چین و انجام پروازهای شرق آسیا به مقصد تهران، تا به امروز حتی یک مورد از احتمال ابتلاء به این ویروس گزارش نشده است.

خاطرنشان می شود که پروازهای داخلی ماهان با ایرباس های 310،306 و BAe و بوئینگ 747 انجام می شود. این در حالیست که پروازهای چین هواپیمایی ماهان با ایرباس 340 انجام می شود. با این حال هواپیماهایی که به چین پرواز می نمایند، پرواز استانبول و دبی و … هم انجام می دهند؛ ولی تا کنون خبری از پاکسازی هواپیماهای بین المللی ایران، بین دو پرواز و ضد عفونی کردن آنها توسط کلینرها اعلام نشده است.

یک فعال رسانه ای که مدعی تخصص در صنعت هوانوردی است، اخیراً در توئیتی خاطرنشان کرد هواپیماهایی که شرکت ماهان برای پروازهای شرق آسیا مورد استفاده قرار می دهد همزمان در پروازهای داخلی نیز به جابجایی مسافران اقدام می نمایند که این ادعا از سوی سازمان هواپیمایی کشوری تکذیب می شود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 18 بهمن 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: tar-3tar.ir شناسه مطلب: 592

به "هواپیماهای پروازهای ماهان به چین با پروازهای داخلی مشترک نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هواپیماهای پروازهای ماهان به چین با پروازهای داخلی مشترک نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید