چه کسی در انتقام جویان: سرانجام بازی جلوی مداخله جاودانگان را گرفت؟

به گزارش مجله تار و سه تار، جاودانگان قرن ها بر روی زمین بوده اند اما هرگز در بزرگ ترین درگیری ها، مانند نبرد تانوس و انتقام جویان در بازی پایانی، دخالت نکرده اند اما سوال اصلی این جاست که چه کسی مانع از دخالت آن ها شده است و چرا.

چه کسی در انتقام جویان: سرانجام بازی جلوی مداخله جاودانگان را گرفت؟

حماسه بی نهایت به سرانجام رسیده است اما جهانی سینمایی مارول در فاز 4 در حال توسعه است و طرفداران بسکمک، منتظر فیلم ها و برنامه های تلویزیونی نو هستند.

در این موج نو داستان ها، شخصیت های قبلی، راستا خود را ادامه می دهند و شخصیت های نوی هم معرفی می شوند. شانگ چی و جاودانگان جز نیرو های نو فاز 4 هستند و مطمئنا جاودانگان، معادلات فکری طرفداران درباره دانسته هایشان از این جهانی سینمایی را تغییر می دهند.

داستان فیلم جاودانگان به کارگردانی کلویی ژائو، پس از وقایع انتقام جویان: سرانجام بازی اتفاق می افتد و تیم جاودانگان را معرفی می کند که اعضای آن از یک نژاد بیگانه فناناپذیر هستند و 7000 سال است که بر روی زمین زندگی می کنند ولی هرگز در درگیری های انسانی، دخالت نکرده اند، اگرچه در طول تاریخ، انسان ها را در راستای توسعه خود راهنمایی کرده اند. جاودانگان در این فیلم، برای محافظت از زمین، در برابر دویانت ها، همتایان شیطانی خود، قرار خواهند گرفت و این نبرد، پیامدهای بزرگی را در پی خواهد داشت. مانند هر فیلم دیگر جهانی سینمایی مارول، بیشتر جزئیات طرح این فیلم هم معین نیست اما تریلرهای آن، به خوبی نشان می دهند که کلیت داستان درباره چه چیزی خواهد بود و هم چنین ارتباطات فیلم با فیلم های قبلی مارول، به ویژه انتقام جویان: بازی سرانجامی را معلوم می کنند.

با نزدیک شدن زمان انتشار جاودانگان، مارول، تریلر نهایی این فیلم را به اشتراک گذاشت که در آن، اعضای مختلف جاودانگان، در مورد نقش خود در زمین صحبت می کنند و در این تریلر، برای اولین بار، دویانت ها نشان داده می شوند و هم چنین به طور خلاصه، دلیل عدم دخالت جاودانگان در امور زمین، مانند نبرد تانوس و انتقام جویان در بازی سرانجامی، توضیح داده می شود. در این تریلر، علاوه بر این موارد، درباره چیزهای دیگری هم بحث می شود که جای بررسی دارد.

چه کسی جاودانگان را ایجاد کرده است و کنترل می کند

جاودانگان از طریق سلستیال ها به وجود آمده اند که یک نژاد باستانی از موجودات با توانایی هایی وسیع در کنترل مواد و انرژی هستند. در کمیک ها هم، جاودانگان از طریق سلستیال ها ایجاد شده اند که میلیون ها سال پیش، به زمین آمدند و چندین آزمایش ژنتیکی انجام دادند که منجر به خلقت دو نژاد متفاوت شد: جاودانگان و دویانت ها. سلستیال ها اولین اشکال زندگی در جهان هستند و به ایجاد چندجهانی و تکامل زندگی کمک کرده اند. آن ها هنگام ورود به زمین در عصر حجر، تعدادی از بومیان را جمع آوری کردند تا یک سری آزمایشات را انجام دهند و همان طور که گفته شد، این آزمایشات، باعث ایجاد دو نژاد متضاد شد.

سلستیال ها قبلا هم در جهانی سینمایی مارول معرفی شده اند اما معمولا حضور آن ها تحت الشعاع رویدادها و شخصیت های بزرگ تر قرار می گیرد. آن ها مدت ها قبل از طلوع جوامع بین کهکشانی و قبل از آسگاردیان حضور داشتند و برخی از آن ها، شخصیت هایی کلیدی در تاریخچه سنگ های ابدیت هستند. همان طور که کالکتور (بنسیو دل تورو) در فیلم نگهبانان کهکشان توضیح داد، یک سلستیال به نام جستجوگر، از سنگ قدرت، برای نابودی کل یک سیاره استفاده کرد و پس از آن، سر بریده شده یک سلستیال دیگر، تبدیل به نوور (محل استخراج اگزیتار) شد. ایگو (کرت راسل)، پدر پیتر کوییل هم یک سلستیال بود، بنابراین این موجودات در جهانی سینمایی مارول حضوری قوی اما عمدتا کم رنگ داشته اند و این بار قرار است نقش بزرگ تری را ایفا کنند.

چرا جاودانگان اجازه دخالت در امور زمین را ندارند

سوالی که همیشه در فکر مخاطبان وجود دارد این است که چرا جاودانگان علی رغم این که هزاران سال است روی زمین هستند، هرگز در بزرگ ترین نبردها و درگیری های زمین دخالت نکرده اند، به ویژه هنگامی که تانوس هنگام جمع آوری سنگ های ابدیت، نیمی از جهان را نابود کرد. این سوال به نام پایه و اساس تریلرهای جاودانگان مطرح شده است. در آخرین تریلر، دان ویتمن (کیت هرینگتون) مستقیما از سرسی (جما چان) می پرسد که چرا آن ها هرگز در هیچ یک از مهم ترین نبردها، درگیری ها و مسائل تاریخ بشریت شرکت نکرده اند و سرسی توضیح می دهد که سلستیال ها از آن ها خواسته اند تا زمانی که دویانت ها به زمین حمله نکرده اند در امور آن دخالت نکنند. این پاسخ شاید کمی ساده به نظر برسد اما به هر حال، جاودانگان به این دلیل به انتقام جویان در جنگ ابدیت و بازی سرانجامی کمک نکردند که دویانت ها دشمن اصلی انتقام جویان نبودند و مسئله ای ایجاد نکردند اما مطمئنا مواردی فراتر از این دلیل وجود دارد. همان طور که در خبرهای مختلف بیان شده است، تمام دلایل عدم دخالت آن ها، در فیلم جاودانگان بررسی خواهد شد و علاوه بر آن، کوین فایگی در مقطعی از زمان نام کرده بود که جاودانگان تاثیرات عمده ای بر داستان های آینده خواهد گذاشت و حتی همین موضوع می تواند با سیاست عدم دخالت آن ها مرتبط باشد.

چرا جاودانگان در فاز 4 دخالت می کنند

اگر جاودانگان از زمان قبل از شروع رویدادهای جهانی سینمایی مارول وجود داشته اند، پس چرا موعد فرا رسیدن دخالت آن ها این قدر طول کشید؟ داستان سه فاز اول جهانی سینمایی مارول که در مجموع به نام حماسه بی نهایت شناخته می شود، بر تانوس و تلاش او برای یافتن سنگ های ابدیت متمرکز بود و او می خواست با از بین بردن نیمی از زندگی، در جهان، تعادل ایجاد کند. داستان فاز 4 کمی تغییر می کند و چند جهانی، به روایت فیلم ها اضافه می شود. البته عواقب این چندجهانی و جنون و هرج و مرج ایجاد شده در قسمت آخر فصل 1 سریال لوکی، هنوز معین نیست. علاوه بر تمام این موارد، آیاکس (سلما هایک) در تریلر، به ظهور چیزی یا کسی اشاره می کند که بسیار خطرناک است و آشوبی به پا می کند که حتی جاودانگان و دویانت ها هم نمی توانند آن را نادیده بگیرند. تریلر نهایی نشان داد که دویانت ها قبلا بر روی زمین بوده اند و در صحنه ای، ایکاریس (ریچارد مدن) را نمایش می دهد که از یک بچه در مقابل یک دویانت دفاع می کند. بنابراین قطعا باید چیزی متفاوت و نو در این فیلم ببینیم که باعث می شود دوباره، کل تیم جاودانگان دور هم جمع شوند و همچنین احتمالا شاهد حضور خود سلستیال ها در این اثر باشیم.

چیزهای زیادی در مورد جاودانگان وجود دارد که مارول آن ها را مخفی نگه داشته است. این جهانی سینمایی به خاطر پیچ و خم های خود مشهور شده است و قطعا آن چه در مورد جاودانگان، نقش آن ها در زمین و بایدها و نبایدهای آن ها تا الان می دانیم، همه چیز نیست و پاسخ پرسش ها، آن طور که به نظر می رسد ساده نیستند. متوجه شدیم که جاودانگان از دستورات سلستیال ها پیروی کرده و از زمان ورود به زمین، در جنگ ها و امور دیگر، دخالت نکرده اند اما شاید سلستیال ها چیزی را پنهان می کنند که تاثیر زیادی بر آینده فیلم ها و سریال های تلویزیونی جهانی سینمایی مارول خواهد داشت و جاودانگان به زودی از آن مطلع خواهند شد.

منبع: Screenrant

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 2 شهریور 1400 بروزرسانی: 2 شهریور 1400 گردآورنده: tar-3tar.ir شناسه مطلب: 1698

به "چه کسی در انتقام جویان: سرانجام بازی جلوی مداخله جاودانگان را گرفت؟" امتیاز دهید

2 کاربر به "چه کسی در انتقام جویان: سرانجام بازی جلوی مداخله جاودانگان را گرفت؟" امتیاز داده اند | 3 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چه کسی در انتقام جویان: سرانجام بازی جلوی مداخله جاودانگان را گرفت؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید