کاهش 40 درصدی سفرها به ارمنستان ، سفر به ترکیه تا 18 میلیون تومان آب می خورد ، آماده نبودن ایران برای تورهای جام جهانی

به گزارش مجله تار و سه تار، حرمت الله رفیعی رئیس هیات مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی با اشاره به تعطیلات پیش رو در عید قربان گفت: قیمت تور ترکیه با توجه به هتل مرکز اقامت و خدماتی که ارائه می دهد، فرق دارد. ضمن آنکه قیمت را بازار عرضه و تقاضا معین می نماید. این روزها به واسطه تعطیلات پیش رو قیمت ها افزایش یافته درحالی که هنوز هم به اعتقاد ما، قمیت ها مناسب است.

کاهش 40 درصدی سفرها به ارمنستان ، سفر به ترکیه تا 18 میلیون تومان آب می خورد ، آماده نبودن ایران برای تورهای جام جهانی

با ما سفر کنید و با تور ارمنستان از کشور جذاب همسایه دیدن کنید و شهر زیبای ایروان را ببینید.

وی ادامه داد: قیمت بلیت ایرلاین های خارجی از حدود 8 میلیون تومان آغاز می گردد و بسته به ایرلاین و خدماتی که ارائه می دهد، فرق دارد. در این میان گاهی پروازهای چارتر که با جایگاه خالی پرواز می نمایند نرخ ها را پایین تر می دهند. به طور مثال هفته پیش پرواز استانبول به تهران 80 هزار تومان فروخته می شد. اما با توجه به تعطیلات پیش رو و بازار عرضه و تقاضا، قیمت ها تغییر نموده است.

رفیعی گفت: پیش بینی می کنم که تورهای Uall ترکیه تا سقف 18 میلیون تومان برود اما واقعیت این است که تور همان هتل که چنین قیمتی دارد، شب عید با نرخ 40 میلیون تومان بود. در روزهای قبل از کرونا که ارز تا این میزان گران نشده بود هم نرخ تور ترکیه با همان خدمات حدود 25 میلیون تومان بود. حتی می توان گفت اکنون این تورها با زیان فروخته می گردد. قیمت تورهای ترکیه از 6، 7 میلیون تومان تا 17 میلیون تومان در آخر هفته جاری است.

سفر به ارمنستان

رئیس هیات مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی درخصوص برگزاری تورهای ارمنستان هم گفت: با توجه به اعمال قانون تازه در ارمنستان برای واکسیناسیون مسافران که باید حداقل 10 روز بمانند و بعد واکسن دریافت نمایند، شاهد کاهش تعداد سفرها به ارمنستان هستیم و حدود 40 درصد مسافران، سفرهای خود را لغو نموده اند.

وی اضافه کرد: حجم مسافران ارمنستان کم شده است. زمینی حدود هزار نفر و همراه با تور هم هفته ای حدود 450 نفر می فرایند. در ارمنستان شرایط بدی وجود دارد و معلوم نیست واکسنی که تزریق می نمایند چیست. اقامت در خیابان و چنین وضعیتی که مسافران ایرانی در ارمنستان دارند، در شأن ایرانی ها نیست.

رفیعی درخصوص برگزاری تورهای قطر 2021 هم گفت: هرچند جام جهانی قطر 2021 را پیش رو داریم و می توانیم تورهایی برای کیش تعریف کنیم و گردشگران قطر را به سمت کیش جذب کنیم اما تا به امروز کار خاصی پیش نرفته و تور برای فروش تعریف نشده است. البته اکسپوی گردشگری هم در پیش است و امیدواریم اگر امکانات خوبی برای مسافران فراهم گردد، بتوانیم تور تعریف کنیم.

منبع: گردشبان
انتشار: 31 تیر 1400 بروزرسانی: 31 تیر 1400 گردآورنده: tar-3tar.ir شناسه مطلب: 1650

به "کاهش 40 درصدی سفرها به ارمنستان ، سفر به ترکیه تا 18 میلیون تومان آب می خورد ، آماده نبودن ایران برای تورهای جام جهانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش 40 درصدی سفرها به ارمنستان ، سفر به ترکیه تا 18 میلیون تومان آب می خورد ، آماده نبودن ایران برای تورهای جام جهانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید