یادداشتی برای ساپینتو پس از جنجال های اخیر

به گزارش مجله تار و سه تار، سرمربی استقلال روز گذشته در خاتمه نشست مطبوعاتی طولانی اش به ناگاه سمت و سوی حرف هایش را متوجه عبدالله ویسی، سرمربی نفت آبادان کرد و با عبارتی نه چندان مودبانه به او دستور سکوت و بستن دهانش را داد. البته او کوشش می کرد این کلمات را با توصیفاتی که به عنوان یک ستاره دنیا فوتبال از خود می کرد، رنگ و لعاب بدهد اما بعد از تساوی ناامیدکننده استقلال مقابل نفت آبادان، شاید به هیچ وجه جای این صحبت ها نبود.

یادداشتی برای ساپینتو پس از جنجال های اخیر

ساپینتو مردی است که بابت ایستادن پای تیمش و عبور از موانع سخت مدیریتی و مالی و نمایش های رو به جلو و تهاجمی استقلال تحسین شده است. اما در این حال او هرگز نتوانسته از جاری شدن طوفان ذهنی همیشگی بر زبان تندش جلوگیری کند و حالا، پس از صحبت های بی سابقه در نشست مطبوعاتی بازی پیکان، او در ملاقات مقابل نفت آبادان هم حرف های توهین آمیز بیشتری را به خود منتسب می نماید. موضوعی که در شرایط فعلی و از دست رفتن تقریبی جام اول استقلال، کف زن ها و تشویق های همیشگی را هم ندارد.

در واقع یک ساپینتو برنده می تواند به سبک و سیاق خود جنگ های روانی و تن به تن با مربیان و دیگران را پیش ببرد، اما در شرایط امروز این حرف ها توجه مثبت چندانی را برنمی انگیزد. کمااینکه وقتی این سرمربی در ابتدای نیم فصل دوم در کمتر از ده روز در جریان دو بازی استقلال با کادر های حریف دچار تنش شد، طرفداران این تیم هم به شدت از او حمایت کردند و البته برنده بودن استقلال در این بازی ها هم باعث شد تا سایر ارکان فوتبال ایران هم سهمی کمتر از ابتدای فصل در خصوص نقش این مربی پرشور پرتغالی در درگیری ها برای او قائل باشند.

البته که نمی توان در این بین تمام تقصیر را متوجه مرد پرتغالی دانست، به خصوص که حداقل در خصوص آخری، سرپرست حریف به وضوح از آمادگی ذهنی قبلی برای رقم خوردن چنین اتفاقاتی پرده برداشت، اما پر واضح است که ساپینتو به واسطه همان تفاوت هایی که در نشست خبری در مقایسه بین خود و سایر مربیان شاغل در ایران از آن صحبت به میان آورده بود، اصطلاحا باید تاب آوری بیشتری داشته باشد.

تجربه او در رقابت های بین المللی و سطوحی که به عنوان بازیکن و مربی پشت سر گذاشته، همان طوری که یک سوژه مناسب برای اتخاذ نوعی از تحدید در قبال سایرین به وسیله ساپینتو مورد استفاده قرار می گیرد، به همان مقدار توقعات را از خود او بالاتر می برد و انتظارات از کاپیتان سابق اسپورتینگ و ستاره تیم ملی پرتغال را در سطح متناسب قرار می دهد.

درست است که عبدالله ویسی به هیچ وجه اعتبار و معروفیت همتای پرتغالی خود روی نیمکت استقلال را ندارد، اما عملکردش در مسابقه روز گذشته نمره بالاتری در قیاس با ساپینتو کسب می نماید.

مربی ای که هنوز به جز دو بازی در لیگ، احتمالا دو بازی بسیار حساس دیگر در جام حذفی پیش روی خود دارد و اینجا جایی است که باید اعتبار خود را پس بگیرد وگرنه صحبت در خصوص گذشته و حضور در جام جهانی و برخورداری از ملیت پرتغالی آن چیزی نیست که به تنهایی برای کسب مقبولیت در بین طرفداران استقلال کافی باشد.

فوتبال یک بازار سهامی بزرگ است که هرروز باید مراقب باشید در آن سقوط نکنید.

منبع: فرارو
انتشار: 17 اردیبهشت 1402 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1402 گردآورنده: tar-3tar.ir شناسه مطلب: 2170

به "یادداشتی برای ساپینتو پس از جنجال های اخیر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یادداشتی برای ساپینتو پس از جنجال های اخیر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید