5 راهِ سلامت روانی در دوران کرونا

به گزارش مجله تار و سه تار، یادگیری مهارتی تازه بهترین راه برای بهبود تندرستی است: این کار باعث تقویت اعتماد به نفس و خودباوری می گردد و یاری می نماید که برای خود هدفی داشته باشید. این کار باعث می گردد با افراد دیگری که علائق مشترکی با شما دارند ارتباط بگیرید.

5 راهِ سلامت روانی در دوران کرونا

با آمدن ویروس کرونا تغییرات زیادی در شیوه زندگی ما به وجود آمد و با قوانین و باید و نباید های تازه ای رو به رو شدیم. برخی از خبر هایی که می شنویم ممکن است گیج کننده یا ترسناک باشد و طبیعی است که احساس نگرانی کنیم. مهم این است که از احساسات خود مطلع باشیم و مراقب سلامت روانی وتندرستی خود باشیم.

1. با دیگران ارتباط برقرار کنید و درباره احساسات خود با آن ها حرف بزنید

کاملاً طبیعی است که از هر چیزی که در خصوص ویروس کرونا و قرنطینه می شنوید بترسید و نگران شوید. اما نگذارید نگرانی ها در دل تان جمع گردد. مهم این است که با فرد بزرگسال مورد اعتماد، درباره احساسات خود حرف بزنید.

اگر نمی توانید دیگران را دیدار کنید خوب است راه های دیگری برای ارتباط و تماس با فامیل و دوستان پیدا کنید. اگر نگران این هستید که چطور می توانید با دوستان خود که دیگر آن ها را نمی بینید و اقوام سالمند و اعضای دیگر فامیل ارتباط داشته باشید، دنبال راه های دیگری بگردید که بتوانید با آن ها در تماس باشید و به آن ها یاری کنید.

هر چند شاید نه همه، اما بیشتر ما از تماس های تصویری استفاده می کنیم، پس اگر می خواهید با آن ها در تماس باشید می توانید از این راه بهره ببرید!

2. فعالیت کنید

تندرستی و فعالیت جسمی فقط برای تناسب و سلامت جسمی اهمیت ندارد. کارشناسان می گویند فعالیت بدنی باعث تقویت اعتماد به نفس و در نتیجه سلامت روانی ما می گردد. فعالیت بدنی باعث ایجاد تغییرات شیمیایی در مغز می گردد که نگرش خوش بینانه تر و مثبتی در ما ایجاد می نماید.

خیلی از سالن های ورزشی در کشور های مختلف تعطیل هستند. مهم این است که به هر حال به طریقی ورزش کنید و از هوای آزاد بهره ببرید، حتی اگر کار های ساده ای مثل پیاده روی یا دوچرخه سواری باشد.

3. کوشش کنید ذهن مطلع باشید و نگران هر آنچه خارج از اختیار شماست، نباشید

کوشش کنید تا نگران هر آنچه خارج از اختیار شماست نباشید و در محدوده اختیار خود بهترین را انجام دهید. به جای نگرانی در خصوص گذشته و آینده بر لحظه ٔ حال تمرکز کنید تا سلامت روانی بیشتری داشته باشید. این مطلعی شامل افکار و احساسات و بدن و دنیا پیرامون شماست.

این نگرش به طور مثبتی احساس شما را به زندگی و برخورد شما را با مسائل و مسائل دگرگون می نماید.

4. کاری کنید که از آن لذت می برید

مهم این است که کاری کنید که از آن لذت می برید. ممکن است خواندن کتاب، بازی های فکری یا هر نوع هنر و مهارت باشد. آیا تا به حال کوشش کردید که زبان تازه یا آشپزی یاد بگیرید یا فکر کردید که چطور عکس های خوبی بگیرید؟

پژوهشگران می گویند یادگیری مهارتی تازه بهترین راه برای بهبود تندرستی است: این کار باعث تقویت اعتماد به نفس و خودباوری می گردد و یاری می نماید که برای خود هدفی داشته باشید. این کار باعث می گردد با افراد دیگری که علائق مشترکی با شما دارند ارتباط بگیرید.

ممکن است فکر کنید گرفتار درس و مدرسه هستید، اما به سرگرمی های جدید و یادگیری مهارت های تازه ای فکر کنید که حتی با انتها دوران محدودیت های کرونا هم آن ها را ادامه دهید.

5. مهربان باشید

بهترین راه برای اینکه احساس خوبی در خصوص خودتان داشته باشید، مهربانی کردن با دیگران است. مهربانی ممکن است کار های کوچکی باشد که نسبت به دیگران می کنید یا شرکت در فعالیت های داوطلبانه. وقتی در شرایط کنونی زندگی می کنیم و دیدار با دیگران ممکن نیست، یادتان باشد که چقدر اهمیت دارد وقتی کسی کاری برای شما انجام می دهد از او سپاسگزاری کنید.

یا از دوستان و فامیل و همکاران خود احوال پرسی کنید و به پاسخی که می دهند گوش دهید.

منبع: فرادید
انتشار: 11 بهمن 1399 بروزرسانی: 11 بهمن 1399 گردآورنده: tar-3tar.ir شناسه مطلب: 1337

به "5 راهِ سلامت روانی در دوران کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "5 راهِ سلامت روانی در دوران کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید