اجرای 62 پروژه سرمایه گذاری گردشگری در آذربایجان شرقی

به گزارش مجله تار و سه تار، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی از اجرای 62 پروژه سرمایه گذاری به میزان 2807میلیارد تومان در آذربایجان شرقی اطلاع داد.

اجرای 62 پروژه سرمایه گذاری گردشگری در آذربایجان شرقی

به گزارش مجله تار و سه تار به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی، مرتضی آبدار با اشاره به اجرای 62 پروژه سرمایه گذاری و در حال ساخت حوزه گردشگری استان، گفت: آنالیز ها و مطالعات تخصصی از عوامل مهم انتخاب گزیده ای طرح های ارائه شده برای اخذ مجوز و اجرا است که در بین طرح های انتخابی امسال، 30 پروژه به احداث هتل در راستای توسعه و تقویت ظرفیت های گردشگری استان اختصاص یافته است.

او ادامه داد: در حال حاضر 30 هتل جدید با 2243 اتاق و مجموع ظرفیت 4580 تخت اقامتی در سطح استان در حال احداث است که 65 درصد پیشرفت فیزیکی دارند؛ همچنین تا سرانجام دولت دوازدهم، تعداد 17 هتل به چرخه هتلینگ استان اضافه می گردد که از این میان شش هتل تا سرانجام سال به بهره برداری خواهد رسید.

آبدار اشتغال مستقیم پیش بینی شده براساس 62 پروژه سرمایه گذاری و ثبت شده این اداره کل را برای 3864 نفر خواهد بود.

مدیرکل میراث فرهنگی آذربایجان شرقی حجم کل سرمایه گذاری پروژه های گردشگری آذربایجان شرقی را مبلغی بالغ بر 2807میلیارد تومان مطرح نمود.

او اضافه نمود: به دنبال حجم سرمایه گذاری ذکر شده در حوزه گردشگری استان در امسال، مبلغی به میزان 11میلیارد و 895میلیون تومان تسهیلات بانکی مورد احتیاج برای پیشبرد و تکمیل پروژه ها برآورد شده است.

آبدار در سرانجام حرکت در جهت جذب و راهنمایی سرمایه گذاران در فرصت های سرمایه گذاری صنعت گردشگری به ویژه مناطق نمونه گردشگری استان را امری اجتناب ناپذیر برای تطبیق با مشخصات مناطق پیشرو در امر گردشگری خواند و گفت: آذربایجان شرقی با وجود 47 منطقه نمونه و 52 روستای هدف گردشگری، می تواند فرصت مناسبی را جهت توسعه امکانات زیرساختی و ارتقا سطح کیفی گردشگری خود با مشارکت سرمایه گذاران بخش خصوصی فراهم سازد.

منبع: میراث آریا
انتشار: 24 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tar-3tar.ir شناسه مطلب: 222

به "اجرای 62 پروژه سرمایه گذاری گردشگری در آذربایجان شرقی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجرای 62 پروژه سرمایه گذاری گردشگری در آذربایجان شرقی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید