احتمال رویارویی استقلال و پرسپولیس در آسیا

به گزارش مجله تار و سه تار، صدرنشینی پرسپولیس و استقلال در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا، سبب شده تا این دو تیم شانس اول صعود به مرحله حذفی لقب بگیرند. نگاهی خواهیم داشت به احتمالات تقابل سرخابی های پایتخت و رقم خوردن اولین دربی آسیایی.

احتمال رویارویی استقلال و پرسپولیس در آسیا

پرسپولیس صدرنشین، استقلال صدرنشین؛ 10 درصد

اگر هر دو تیم پرسپولیس و استقلال مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا را با صدرنشینی به اتمام برسانند، فقط یک احتمال از 10 احتمال، سرخابی ها را مقابل هم قرار می دهد. آن یک حالت، صعود تیم دوم گروه خودشان به همراه تیم دوم گروه A، گروهی که الهلال در آن حضور دارد، است.

پرسپولیس صدرنشین، استقلال تیم دوم؛ 40 درصد

اگر پرسپولیس صندلی کنونی اش را حفظ کند، اما استقلال قافیه را به رقبا ببازد، وقوع دربی آسیایی، بالاترین احتمال را برای پرسپولیس خواهد داشت و هیچ حریفی به اندازه استقلال به این تیم نزدیک نخواهد بود. یعنی از 10 حالت ممکن، 4 تا حکم به دربی می دهند و 6 تای دیگر هم حالت های متفاوت هستند.

پرسپولیس تیم دوم، استقلال صدرنشین؛ 20 درصد

اگر عکس اتفاق بالا رخ دهد، دو حالت حکم به ملاقات پرسپولیس و استقلال می دهند. برای استقلال در صورت صدرنشینی، محتمل ترین اتفاق، تقابل با بهترین تیم دوم گروه A یعنی تیمی از بین استقلال تاجیکستان، شباب الاهلی امارات و آلمالیق ازبکستان است. دو حالت هم ملاقات با پرسپولیس را نشان می دهد؛

1. صعود تیم دوم گروه های B، C و E و همچنین

2. صعود تیم دوم گروه های B، D و E

پرسپولیس تیم دوم، استقلال تیم دوم؛ صفر درصد

تیم های دوم هرگز در مرحله یک هشتم نهایی تقابلی باهم نخواهند داشت و پرسپولیس و استقلال نیز اگر به عنوان بهترین تیم دوم صعود نمایند، حداقل در مرحله اول حذفی باهم روددرو نخواهند شد. البته احتمال اینکه این دو تیم هر دو در گروه خودشان دوم شوند هم خیلی کم است.

منبع: فرارو
انتشار: 18 خرداد 1400 بروزرسانی: 18 خرداد 1400 گردآورنده: tar-3tar.ir شناسه مطلب: 1572

به "احتمال رویارویی استقلال و پرسپولیس در آسیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال رویارویی استقلال و پرسپولیس در آسیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید