از سر راه ماندن در تایلند تا بازیگری در هالیوود (تور تایلند ارزان)

به گزارش مجله تار و سه تار، کانیا سِسِر دختر ورزشکار معلول زندگی عجیبی را تجربه نموده که قسمت های زیادی از آن می تواند الگویی مناسب برای سایر معلولان در نقاط مختلف جهان باشد.

از سر راه ماندن در تایلند تا بازیگری در هالیوود (تور تایلند ارزان)

با تور تایلند ارزان از زیباترین کشور جنوب شرقی آسیا دیدن کنید و شهرهای زیبای بانکوک، پوکت و پاتایا تایلند را ببینید.

به گزارش تسنیم، ساعت 5 صبح روز 13 سپتامبر 1993 در شهر پاک چونگ در کشور تایلند، صدای گریه یک نوزاد در کنار یک مدرسه بودایی باعث جلب توجه یک زن محلی شد. این زن نور چراغ قوه را به داخل چمن های اطراف مدرسه انداخت و مشاهده کرد که یک نوزاد درون یک پتوی صورتی رنگ پیچیده شده و در حال گریه کردن است. زن با تماشا نوزاد می گوید: اوه، وای، او پا ندارد.

او بلافاصله پلیس را در جریان می گذارد و آن ها نیز نوزاد را به بیمارستان می برند تا از او مراقب و نگهداری گردد. کانیا سِسِر چند سال در بیمارستان بود و پرستاران بیمارستان به نوبت از او مراقب می کردند و البته در پی پیدا کردن خانواده اش بودند. این جستجو نتیجه ای نداشت، اما در طرف مقابل کانیا سِسِر یک خانواده برای خود در آمریکا پیدا کرد و در سال 1998 وارد خانواده ای در ایالات متحده به عنوان فرزندخوانده شد.

ماجرای فرزندخواندگی کانیا سِسِر نیز بسیار عجیب بود. پس از انتشار تصویری از او روی یک مجله، یک زن آمریکایی تصویر کانیا سِسِر را دید و گفت که این کودک بخشی از خانواده اش خواهد شد؛ آن هم در حالی که خودش دو فرزند سالم داشت. بدین ترتیب سِسِر با عبور از اقیانوس وارد جهانیی تازه شد.

ورود به یک کشور تازه برای دختری 5 ساله آسان نبود. او با خود می گفت: چرا این افرادی که با آن ها هستم، پرستار نیستند؟ چرا آن ها به زبان دیگری صحبت می نمایند؟ همه سؤالات در حالی در فکر کانیا سِسِر نقش بسته بود که دو پا نداشت و از ناحیه دست راست نیز دچار معلولیت بود، چیزی از زبان خانواده تازهش نمی دانست و آن ها نیز درکی از او نداشتند.

این دختر تایلندی تا 9 سالگی قادر به صحبت به زبان انگلیسی نبود و درک این زبان برایش سخت بود. همین مسئله کار حضورش در مدرسه را نیز سخت نموده بود. همه اینها، اما باعث شد او در پی استقلال خودش برود و در این مسیر قرار بگیرد. سِسِر در این باره گفته است: به خودم یاد دادم که روی دستانم راه بروم. من هرگز احساس نمی کردم که متفاوت هستم و فقط به خودم می گفتم باشد، این چیزی است که من هستم و باید در پیش بروم.

سِسِر که با انگشتان بهم چسبیده در یک دست و وجود یک انگشت اضافه در دست دیگرش به جهان آمده بود، در همان سال های نخست اقامتش در آمریکا چندین عمل جراحی روی دستانش انجام داد و البته در همان سال ها به سمت چندین رشته ورزشی همانند بسکتبال، تنیس و راگبی رفت، اما در نهایت رشته اسکیت برد را انتخاب کرد و توانست مدال های طلا در چالش ملی معلولیت نوجوانان و بعلاوه مدال های برنز در مسابقات قهرمانی آمریکا را بدست بیاورد.

او با قسمت بالاتنه به خوبی روی اسکیت برد قرار می گیرد و تمام حرکت این ورزش را انجام می دهد؛ از جمله پریدن از روی نرده و ....

سِسِر خودش را به اینجا محدود نکرد و تصمیم گرفت وارد رشته اسنوبرد نیز گردد، چون این رشته را شبیه به اسکیت برد می دانست. او علاقه مند است بیشتر از اسنوبرد استفاده تا ویلچر، چرا که با آن احساس استقلال بیشتری می نماید.

این دختر تایلندی پس از ورود به جهانی مدلینگ، حضور در هالیوود را نیز تجربه کرد و در فیلم های Fear of the Walking Dead و The Walking Dead به ایفای نقش پرداخت که این بازیگری تا چند ماه قبل و حضور در فیلم Babylon نیز ادامه داشت.

سِسِر در بیان زندگی اش می گوید: چیزی که بیشتر از همه پشیمانم می نماید، این است که کامل ترین زندگی خودم را نداشته باشم. زمانی که بمیرم، تنها حسرتم این خواهد بود که نتوانسته باشم آنگونه می خواهم، زندگی نموده باشم.

منبع: فرارو
انتشار: 26 دی 1401 بروزرسانی: 26 دی 1401 گردآورنده: tar-3tar.ir شناسه مطلب: 2124

به "از سر راه ماندن در تایلند تا بازیگری در هالیوود (تور تایلند ارزان)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از سر راه ماندن در تایلند تا بازیگری در هالیوود (تور تایلند ارزان)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید