افزایش خطر خروج ایتالیا از اتحادیه اروپا در سایه بحران کرونا

به گزارش مجله تار و سه تار، نتایج دو نظرسنجی تازه نشان می دهد که در دوران بحران کرونا تردیدهای ایتالیایی ها به اتحادیه اروپا افزایش پیدا نموده و تمایل آن ها برای خروج بیشتر شده است.

افزایش خطر خروج ایتالیا از اتحادیه اروپا در سایه بحران کرونا

با ما همراه باشید و با تور ایتالیا از به بهترین کشور اروپا سفر کنیم و در شهرهای ونیز، فلورانس و رم بگردیم و بناهای تاریخی این کشور تاریخی را از نزدیک ببینیم.

به گزارش گروه بین الملل مجله تار و سه تار به نقل از روزنامه اتریشی کوریر، نتایج نظرسنجی ها نشان می دهد که تردیدهای ایتالیایی ها نسبت به اتحادیه اروپا در دوران بحران کرونا افزایش پیدا نموده و حدود نیمی از آن ها حتی خواستار خروج از اتحادیه روپا هستند.

ایتالیا و به ویژه شمال این کشور به شدت تحت تاثیر شیوع ویروس کرونا قرار گرفته است. تا همین چندی پیش ایتالیا بیشترین قربانی کرونا در جهان را داشت. بیش از یک ماه است که مردم این کشور برای جلوگیری از شیوع کرونا در شرایط محدود نماینده و قرنطینه سختی زندگی می نمایند.

اینکه با وجود درخواست های یاری زیاد رم از بروکسل توافق بر سر بسته یاری های مالی به کشورهای بحران زده مدت زمان زیادی طول کشید، اکنون باعث نارضایتی گسترده ای در بین شهروندان ایتالیایی شده است.

تازه دو روز پیش بود که وزرای دارایی اتحادیه اروپا روی یک بسته یاریی 500 میلیارد یورویی که البته درخواست ایتالیا و اسپانیا برای طرح بدهی های مشترک اروپایی را هم شامل نمی شد توافق کردند.

حالا نتایج دو نظرسنجی نشان می دهد که ایتالیایی ها به شدت از اتحادیه اروپا ناراضی هستند. نتایج یک نظرسنجی که از طرف انستیتو Tecne انجام گرفته است نشان می دهد که 49 درصد شهروندان ایتالیایی خواستار خروج کشورشان از اتحادیه اروپا هستند و 51 درصد هم خواستار باقی ماندن در این اتحادیه هستند. این نشان می دهد که تعداد حامیان خروج ایتالیا از اتحادیه اروپا نسبت به یک سال و نیم پیش که این نظر سنجی انجام شد 20 درصد بیشتر شده است.

این نظر سنجی در فاصله زمانی 9 و 10 آوریل از بین هزار نفر از شهروندان ایتالیایی اجرا شده است.

همچنین نتایج یک نظرسنجی دیگری هم نشان می دهد که حدود 39.9 درصد شهروندان ایتالیایی خواستار ترک اتحادیه اروپا هستند و 40.9 درصد هم نظری خلاف این را دارند. بقیه شهروندان هم خواستار تنها ترک منطقه یورو هستند.

سباستین مایلارد، مدیر موسسه ژاک دلور فرانسه بر این عقیده است که ایتالیایی ها خیلی در دوران بحران کرونا به اتحادیه اروپا بدبین شده اند. به گفته وی این خطر وجود دارد که ایتالیا بتواند از اتحادیه اروپا خارج گردد.

وی تاکید نمود که شرایط فعلی پتانسیل تزلزل ساختار اتحادیه اروپا را دارد. به گفته این کارشناس فرانسوی بخصوص ایتالیایی هایی که در بحران کرونا گرفتار آسیب شده اند این احساس را دارند که دیگر نمی توانند به همبستگی شرکای اروپایی خود تکیه نمایند.

مایلارد همچنین تاکید نمود که یک اروپای بدون ایتالیا خطری کشنده است. بعد از برگزیت نمی توان تصور کرد که یک کشور دیگر اتحادیه اروپا را ترک کند؛ در این صورت رکود مالی که در بسیاری کشورها ایجاد می گردد می تواند به یک بحران اجتماعی منجر گردد و بالاخره نیروهای ملی گرا را تقویت کند.

ایتالیا تا به حال به شدت تحت تاثیر بحران کرونا قرار گرفته و به کانون شیوع این بحران در اتحادیه اروپا تبدیل شده است.

بر اساس آمارهای اعلام شده تا به حال 152271 نفر در این کشوربه کرونا مبتلا شده و 19468 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 11 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tar-3tar.ir شناسه مطلب: 854

به "افزایش خطر خروج ایتالیا از اتحادیه اروپا در سایه بحران کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش خطر خروج ایتالیا از اتحادیه اروپا در سایه بحران کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید