امریکا و اروپا جوابگوی 20 سال اشغالگری و ناامنی در افغانستان باشند

به گزارش مجله تار و سه تار، ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران در پیامی به خاک و خون کشیده شدن ده ها دختر افغانستانی را به جرم تحصیل دانش، تسلیت گفت.

امریکا و اروپا جوابگوی 20 سال اشغالگری و ناامنی در افغانستان باشند

با ما سفر کنید و با تور اروپا ارزان از قاره سبز اروپا دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، ستاد حقوق بشر ایران ضمن محکومیت حمله تروریستی به یک مدرسه در افغانستان با انتشار پیامی توییتری این حادثه جنایت بار را به دولت و ملت افغانستان تسلیت گفت.

در توییت ستاد حقوق بشر آمده است: بای ذنب قتلت؟ ستاد حقوق بشر به خاک و خون کشیده شدن ده ها دختر معصوم افغانستانی را به جرم تحصیل دانش تسلیت می گوید. پیش از عاملان این جنایت، آمریکا و اروپای مدعی حقوق انسان ها باید پاسخگوی20 سال اشغالگری باشند که نه موجب توسعه افغانستان شد و نه امنیت را برای مردم به ارمغان آورد.

انفجاری که عصر روز گذشته در نزدیکی یک مدرسه در دشت برچی در جنوب غربی کابل، پایتخت افغانستان توسط تروریست ها به وقوع پیوست منجر به شهادت و مجروح زدن بیش از 250 نفر شد.

به گفته شاهدان عینی، ابتدا یک دستگاه خودروی بمب گذاری شده مقابل مدرسه منفجر شد و پس از آن 2 انفجار دیگر که ناشی از مین های کارگذاشته شده بود در محل به وقوع پیوست.

آمریکا پس از 20 سال اشغال نظامی افغانستان درحالی تصمیم به خروج از این کشور گرفته که اوضاع امنیتی، مالی و اجتماعی افغانستان همچنان نابسامان بوده و به گفته کارشناسان، حضور نظامی 20 ساله واشنگتن جز میلیارد ها دلار خسارت برای آمریکا، کشته شدن تعداد زیادی از سربازان امریکایی و اعضای ناتو، کشته شدن هزاران شهروند افغان دستاوردی برای امنیت و آرامش افغانستان نداشته است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 16 تیر 1400 بروزرسانی: 16 تیر 1400 گردآورنده: tar-3tar.ir شناسه مطلب: 1622

به "امریکا و اروپا جوابگوی 20 سال اشغالگری و ناامنی در افغانستان باشند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امریکا و اروپا جوابگوی 20 سال اشغالگری و ناامنی در افغانستان باشند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید