باز شدن غذافروشی باستانی به روی مردم، عکس

به گزارش مجله تار و سه تار، نوعی غذافروشی باستانی به نام Thermopolium که شبیه به مغازه های فست فود امروزی است و در سال 2019 به وسیله باستان شناسان در شهر تاریخی پمپئی کشف شده است این هفته به روی عموم مردم باز خواهد شد.

باز شدن غذافروشی باستانی به روی مردم، عکس

این پیشخان غذافروشی که بر روی آن فرسکوهایی نقش بسته است، زیر خاکستر سالم به جای مانده بود و در محوطه رجیو 5 (Regio V) پارک باستان شناسی پمپئی واقع در ایتالیا کشف شده است.

باستان شناسان بعلاوه کف پوشی از مرمرهای رنگین و بقایای اردک، خوک، بز، ماهی و حلزون را در ظروف سفالین پیدا کردند تا این فرضیه که شاید یکی از غذاهای این غذافروشی نوعی پائیا بوده باشد هم مطرح گردد.

پیش تر نمونه های دیگری از این نوع غذافروشی در این پارک باستان شناسی کشف شده بود. چنین غذافروشی هایی اغلب به وسیله ساکنان کم بضاعت تر شهر باستانی پمپئی که به ندرت آشپزخانه ای در خانه های شان داشتند مورد استفاده قرار می گرفت. از جمله رایج ترین غذاهای این مکان به نان سفت و ماهی نمکی، پنیر پخته شده و عدس می توان اشاره نمود.

پمپئی در سال 79 میلادی زیر خاکستر ناشی از فوران کوه وزوو یا وزوویوس مدفون شد. از زمانی که بقایای این شهر در قرن هجدهم میلادی کشف شد این منطقه محل وقوع اکتشاف های قابل توجهی بوده است.

منبع: گردشبان
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: tar-3tar.ir شناسه مطلب: 1691

به "باز شدن غذافروشی باستانی به روی مردم، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باز شدن غذافروشی باستانی به روی مردم، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید