بروز آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در دشت آزادگان ، هشدار خودداری از خرید مرغ زنده

به گزارش مجله تار و سه تار، خبرنگاران/خوزستان اداره کل دامپزشکی استان خوزستان در مورد بروز آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در یکی از واحدهای روستایی در شهرستان دشت آزادگان اطلاعیه ای صادر کرد.

بروز آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در دشت آزادگان ، هشدار خودداری از خرید مرغ زنده

به گزارش خبرنگاران، در اطلاعیه اداره کل دامپزشکی استان خوزستان در مورد بروز آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در یکی از واحدهای روستایی در شهرستان دشت آزادگان آمده است: پیرو گزارش واصله در مورخ 4 بهمن ماه مبنی بر وقوع تلفات در طیور بومی در یک واحد روستایی در حاشیه شهرستان دشت آزادگان در استان خوزستان، بلافاصله اکیپ های واکنش سریع آنالیز و مراقبت بیماری های طیور دامپزشکی استان خوزستان به محل مورد نظر اعزام شده و اقدامات قرنطینه ای، ضدعفونی و همچنن نمونه برداری را انجام داده و نمونه های اخذ شده در کمترین زمان ممکن به مرکز تشخیص سازمان دامپزشکی کشور ارسال شد.

پس از دریافت نتایج آزمایشگاهی در 5 بهمن ماه مبنی بر مثبت بودن واحد از نظر آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان، اکیپ های واکنش سریع اداره کل دامپزشکی استان خوزستان و شهرستان دشت آزادگان جهت جمع آوری و معدوم سازی برابر با پروتکل های بهداشتی سازمان دامپزشکی کشور وارد عمل شده و در کوتاه ترین زمان ممکن طیور موجود در واحد آلوده، جمع آوری و مطابق با دستورالعمل های سازمان دامپزشکی کشور معدوم سازی شدند.

راس ساعت 23 شب 5 بهمن ماه عملیات پاکسازی، ضدعفونی و معدوم سازی در محل آلوده به خاتمه رسید.

در حال حاضر در هیچ یک از واحدهای صنعتی پرورش طیور استان و همچنین واحدهای روستایی طیور بومی استان خوزستان تلفات یا مورد خاصی وجود ندارد. به همین دلیل اکیپ های رصد و پایش بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان دامپزشکی استان در حال اجرا مراقبت های فعال و غیرفعال به صورت شبانه روزی در تمام استان هستند.

همشهریان عزیز می توانند با اطمینان خاطر نسبت به مصرف گوشت مرغ و تخم مرغ مورد تایید اداره کل دامپزشکی استان خوزستان اقدام نمایند و در این خصوص هیچ گونه مسئله ای برای مصرف وجود ندارد.

به شهروندان گرامی تاکید می گردد که از خرید مرغ زنده صنعتی و بومی که در سطح معابر عرضه می گردد جدا خودداری نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 15 اسفند 1399 بروزرسانی: 15 اسفند 1399 گردآورنده: tar-3tar.ir شناسه مطلب: 1404

به "بروز آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در دشت آزادگان ، هشدار خودداری از خرید مرغ زنده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بروز آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در دشت آزادگان ، هشدار خودداری از خرید مرغ زنده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید