تجری: استقلال کانون وکلا از ضروریات زندگی امروز است

به گزارش مجله تار و سه تار، نماینده مردم قصر شیرین و سرپل ذهاب گفت: استقلال کانون وکلا از موارد ضرورت زندگی اجتماعی و بین المللی امروز است.

تجری: استقلال کانون وکلا از ضروریات زندگی امروز است

به گزارش مجله تار و سه تار، فرهاد تجری در همایش کانون های وکلا و وکیل دادگستری (واقعیت های موجود، چالش ها و راهکارها) با اشاره به اینکه فرشته عدالت دو بال دارد که یکی وکالت و دیگری قضاوت است و دادرسی عادلانه میسر نخواهد شد مگر اینکه وکلا آزادی عمل داشته باشند، اظهار کرد: همه ما به این مباحث واقف هستیم و شاید امروز ضرورت آن بیشتر احساس می شود.

وی افزود: خدا را شاکریم که چند ساله اخیر بار منفی که جامعه وکلا را آزار می داد و بخشی از وکلا بودند که ادبیات و گفتمان ضدانقلابی و ضدمردمی داشتند که از بیرون تقویت می شدند و امروز کمتر در صنف وکلا هستند و وکلا امروز دامن خود را از این موضوعات پاک کرده اند.

وی افزود: به لطف خدا وکلای ما همه دارای شأن هستند و شاید برایشان سخت باشد که در خیلی از عرصه ها ورود پیدا کنند. ولی در حال حاضر باید از ظرفیت ها بهره بگیریم چون وکلا در نهایت از کیان جامعه دفاع می کنند و ما هم به عنوان بخشی از مجلس سعی می کنیم که همراهی داشته باشیم.

کننده مردم قصر شیرین و سرپل ذهاب خطاب به وکلا اظهار کرد: می طلبد که خود شما به میدان بیایید و همکاری نمایید و با شأنی که جامعه وکالت دارد این بستر موجود است. شما هم از قدرت رایزنی که در وکلا وجود دارد استفاده کنید.

تجری با اشاره به فشارهای ایجاد شده که از سوی وکلا مطرح است، گفت: این فشار تنها در خصوص شما نیست و در خصوص خیلی اصناف وجود دارد. مثلا در خصوص کانون سردفتران هم این فشارها وجود دارد و رئیس آن یک تنه در مقابل آنها و البته با همکاری کنندگان مجلس ایستاد.

وی تاکید کرد: به عنوان کننده مجلس در موقعیت های مختلف سعی می کنیم ورود داشته باشیم .

کننده مردم قصر شیرین و سرپل ذهاب افزود: استقلال کانون وکلا از موارد ضرورت زندگی اجتماعی و بین المللی امروز است. می طلبد که خود شما به میدان بیایید و خود را غریبه ندانید و فشارها ساخته بخش خاصی است که گاهی ساختار خود مجلس را هم هدف قرار می دهند و امیدواریم دغدغه شما که بخشی صنفی است و بخشی ملی به نتیجه برسد.

تجری در خصوص انتخابات آینده مجلس هم گفت: جامعه وکلا جامعه اثرگذاری هستند و امیدواریم خودتان نقش آفرینی پررنگ تری داشته باشید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 24 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tar-3tar.ir شناسه مطلب: 405

به "تجری: استقلال کانون وکلا از ضروریات زندگی امروز است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تجری: استقلال کانون وکلا از ضروریات زندگی امروز است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید