توزیع بیش از 330 هزار راهنمای گردشگری بین مسافران در استان فارس

به گزارش مجله تار و سه تار، خبرنگاران: مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان فارس گفت: از ابتدای طرح نوروزی سال جاری بیش از 330 هزار نقشه و بروشور راهنمای گردشگری بین مسافران در استان فارس توزیع شد.

توزیع بیش از 330 هزار راهنمای گردشگری بین مسافران در استان فارس

اگر علاقمند به سفر با بهترین تور کانادا مرداد هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور کانادا از تورنتو، مونترال و ابشار نیاگارا دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

فیض الله جعفری در گفت و گو با خبرنگار مجله تار و سه تار در شیراز گفت: از شروع طرح نوروزی سال جاری تا روز گذشته 336 هزار نقشه و بروشور راهنمای گردشگری در استان فارس بین مسافران توزیع شد.

به گفته جعفری 155 هزار نفر مسافر نوروزی از خدمات قابل ارائه در پست های ایمنی و سلامت جمعیت هلال احمر استان فارس بهره مند شدند و حدود 128 هزار نقشه استان فارس بین مسافران توزیع شده است.

ایجاد فضای دوستدار کودک در کنار پست های ایمنی و سلامت جمعیت هلال احمر استان فارس برای بچه ها از برنامه های فرهنگی هنری جمعیت هلال احمر استان فارس بود که جعفری با بیان این مطلب گفت: بچه ها در این فضا متناسب با رویکرد سفر ایمن و بدون خطر و رانندگی مطمئن نقاشی می کشند که از شروع طرح نوروزی تا امروز 58 هزار و 998 کودک به این مکان ها مراجعه کردند.

چک کردن فشار خون و قندخون افرادی که متقاضی بودند و این موضوع برای آنها ضرورت داشت از دیگر برنامه های جمعیت هلال احمر در ایستگاه های سلامت بود که به گفته مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان فارس در ایام نوروز 4 ایستگاه سلامت در سطح استان فارس فعالیت دارند و تا به امروز به 81 هزار و 345 نفر خدمات ارائه دادند.

جعفری از اقامه نماز 65 هزار مسافر نوروزی در خیمه های نماز که توسط جمعیت هلال احمر استان فارس برپا شده بود در 28 اسفندماه تا هشتم فروردین ماه اطلاع داد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان فارس با اشاره به اجرای طرح سحاب در ایام نوروز سال جاری در استان فارس گفت: در قالب طرح سامانه حرکت های امدادی و بشردوستانه که در 10 شهر استان اجرا شد به 71 هزار نفر خدمات ارائه شد.

اعضای سازمان جوانان جمعیت هلال احمر استان فارس با استفاده از دوچرخه هایی که در اختیار دارند در مراکز گردشگری پر تردد حضور یافته و به گفته جعفری به افرادی که احتیاج به یاری هایی مانند پانسمان سرپایی داشته باشند امدادرسانی می نمایند و یا نقشه راهنما به مسافران ارائه می دهند.

وی اضافه کرد: این کار نمادین در راستای گسترش ترویج فرهنگ امداد و یاری های بشردوستانه انجام می گردد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان فارس هدف از تهیه و توزیع بروشورهای مختلف بین مسافران در ایام نوروز سال جاری را آموزش پیغام های امدادی با تأکید بر ترویج فرهنگ رانندگی سالم و بدون خطر بیان کرد و گفت: سال جاری 111 هزار بروشور فرهنگی و نقشه های شهرستان های استان و 97 هزار عدد دیگر محصولات فرهنگی توسط جمعیت هلال احمر استان فارس بین مسافران نوروزی توزیع شده است.

منبع: تسنیم
انتشار: 30 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tar-3tar.ir شناسه مطلب: 630

به "توزیع بیش از 330 هزار راهنمای گردشگری بین مسافران در استان فارس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توزیع بیش از 330 هزار راهنمای گردشگری بین مسافران در استان فارس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید