تکلی به قصد کشتن محمد صلاح!(عکس)

به گزارش مجله تار و سه تار، به گزارش ورزش سه، حمزه چودری، بازیکن لسترسیتی در جریان شکست 2-1 این تیم مقابل لیورپول که باعث شد یورگن کلوپ و شاگردانش هشتمین پیروزی پیاپی خود در لیگ برتر را جشن بگیرند به مورد توجه ترین بازیکن این مسابقه تبدیل شد. همه چیز از زمانی آغاز شد که چودری با یک تکل بسیار خشن روی محمد صلاح او را سرنگون کرد.

تکلی به قصد کشتن محمد صلاح!(عکس)

صحنه تکل چودری روی صلاح آنقدر خشن بود که لیورپولی ها و همه بینندگان بازی درحالیکه با شگفتی به صحنه نگاه می کردند به شدت نگران وضعیت سلامت محمد صلاح شده و گمان نمایند ستاره مصری لیورپول بعد از این خطا تا مدتها از میادین دور خواهد بود. البته صلاح در نهایت به بازی برگشت ولی این تکل فوق العاده خشن چودری باعث شد او در شبکه های اجتماعی با شدیدترین و زشت ترین حملات و توهین های نژادپرستانه روبرو شود. شدت حملات به شکلی بود که بعد از بازی موضوع تکل خشن او به حاشیه رفته و بحث حملات نژادپرستانه به موضوع اصلی رسانه ای درباره این بازی تبدیل شود.

ابتدا این لیورپولی ها بودند که ناراحتی شدیدشان از شدت خطای چودری را ابراز کردند. یورگن کلوپ سرمربی لیورپول در پایان بازی به اسکای اسپرتز گفت: این خطا از آن خطاها است که درکش برای من غیرممکن است. چنین خطایی فوق العاده خطرناک است. او باید در موقعیت هایی مثل این آرام باشد. این اولین بارش هم نیست. او بازیکن خیلی خوبی است و پیشرفت عالی ای داشته ولی این نوع خطاها، نه!.

یورگن کلوپ که معین بود با این انتقادهایش از چودری هنوز از خطای او روی صلاح عصبانی است در ادامه گفت کارت زرد در مقابل خطای او مجازات ناچیزی بوده. سرمربی لیورپول در این باره گفت: من نمی توانم کارت زردی که به چودری داده شد را هضم کنم. او باید بداند که اینطور خطاها نباید انجام شود. او حتما باید آرام شود. نمی شود اینطوری بازیکن حریف را زد و فقط یک کارت زرد گرفت.

اشاره کلوپ به سابقه دار بودن چودری در انجام چنین تکل های خطرناکی به خطایی برمی شود که او در جریان دیدار لستر با نیوکاسل در جام اتحادیه روی مت ریچی وینگر نیوکاسل انجام داده بود. چودری در آن بازی که در ماه آگوست اجرا شده بود با خطایی بسیار شدید مت ریچی را نقش بر زمین کرد و ریچی به دلیل آن خطا به مدت دو ماه مصدوم بوده و قادر به همراهی نیوکاسل نبود.

ولی خطای وحشتناک چودری روی صلاح علاوه بر ستاره مصری لیورپول قربانی دیگری هم داشت. این قربانی کسی نبود جز خود حمزه چودری که بعد از بازی در شبکه های اجتماعی هدف سخیف ترین دشنام های نژادپرستانه نهاده شد.

عده ای که از خطای چودری آنقدر خشمگین شده بودند که کنترل خود را از دست داده بودند در اینترنت از او با صفات بسیار زشتی مثل سیاهپوست کثیف آسیایی، حیوان کثیف، میمون و غیره یاد کردند تا شبکه های اجتماعی یک بار دیگر شاهد صحنه های زشت و غیر قابل قبولی از توهین های نژادپرستانه باشد.

بعد از بازی یکی از سخنگوهای باشگاه لسترسیتی اظهار داشت: ما انزجار خودمان را از پیامهایی که علیه چودری منتشر شده اعلام می کنیم. باشگاه لستر این پیامها را به پلیس گزارش نموده و همینطور به پلتفرم اینترنتی ای که این پیامها به وسیله آن منتشر شده هم درباره آنها شکایت نموده است. رفتار تبعیض آمیز در فوتبال و در جامعه هیچ جایگاهی ندارد و ما کوشش خواهیم کرد تا علیه کسانی که دست به چنین اقداماتی زده اند سخت ترین مجازات ها اعمال شود.

منبع: زندگی امروز
انتشار: 22 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tar-3tar.ir شناسه مطلب: 396

به "تکلی به قصد کشتن محمد صلاح!(عکس)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تکلی به قصد کشتن محمد صلاح!(عکس)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید